Röportaj

TBF 2017 öncesi Stomaged röportajı

Riot Games

Yarı Final’de Team AURORA’yı yenerek TBF 2017’ye yükselme başarısı gösteren BAUSuperMassive eSports, genel anlamda mevsime kötü bir başlangıç yapmasına rağmen takımca performansını yükseltti ve bildiğimiz formuna geri döndü. Biz de takımın ormancısı Stomaged ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik.

Şampiyonluk Ligi, 2017 Kış Mevsimi’nde belki de tarihinin en dominant lig aşamalarından birisine şahit oldu. Harika bir mevsim geçiren SUP ne yazık ki aynı başarıyı MSI’da aynı başarıyı tekrarlayamadı ve ön eleme aşamasında kaldı. Yaz Mevsimi’ne başlangıçta da herkesin takımdan beklentisi yüksekti. Fakat CRW mağlubiyeti, sonraki haftalardaki istikrarsızlık ve bir türlü o enerjinin tutturulamaması, SUP’u dominant görntüsünden uzaklaştırdı. Stomaged’e mevsim performansı hakkındaki düşüncelerini sorduğumuzda şu cevabı aldık:

“KMF’yi kazandıktan sonra hemen MSI başladığı için takımca pek bir tatil yapma fırsatımız olmadı. Kendimizi de yenileyemeden lig başlayınca ilk haftalarda iyi gözükemedik ve metayı iyi okuyamadık. Kötü görünmemizin nedenleri bunlardı. Fakat mevsim sonuna doğru herkes çok sıkı bir şekilde çalıştı ve maçlara ciddi hazırlanarak performans grafiğimizi yükselttik.”

SUP’taki tek değişiklik, mevsimin en büyük değişikliğiydi aslında. Takımın kuruluşundan itibaren yer alan Dumbledoge ile yollarını ayıran SUP, yerine genç yetenek Tolerant’ı transfer etti. Tolerant, özellikle de ikinci haftadan itibaren ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Fakat uyum problemleri ve tecrübesizlik, oyuncunun yedeğe çekilmesine ve Rogu’nun transfer edilmesine yol açtı. Stomaged’e bu değişikliği sorduk ve şu yanıtı aldık:

“Tolerant bahsettiğiniz gibi çok yetenekli, fakat tecrübe eksikliğinden dolayı takıma uyum gösteremedi. Biz de Rogu tercihinde bulunduk. Rogu geldikten sonra takım savaşlarımız ve genel olarak harita görüşümüz çok gelişti. Bu değişiklik Zeitnot’u da çok rahatlattı. Zira Zeit, Tolerant’a oyunu öğretmek yerine daha fazla karşılaşmalara odaklanabildi.”

TBF 2017 öncesi elbette herkeste büyük bir heyecan var. Bununla beraber ortak kanı ise TBF 2017’nin gelmiş geçmiş en heyecanlı finallerden birisi olacağı yönünde. Geçtiğimiz yıl da TBF oynayan SUP’un bu mevsimdeki SUP ile farklılıklarını sorduğumuzda da Stomaged şu sözlerle cevap verdi:

“Ben de TBF 2017’nin fazlasıyla eğlenceli olacağını düşünüyorum çünkü meta gereği sürekli takım savaşlı olacak. Hangi takım iyi savaşırsa ve seçim yasaklama ekranı geçirirse o şampiyon olacak. Bu yılki SUP biraz çalkantılıydı, zira takım içi sıkıntılar oldu. İnternet problemleri yaşadığımız için ev değiştirdik. Mevsim boyunca fazla ciddi değildik fakat mevsim finalleri başlayınca herkes kendisine geldi ve gerektiği gibi oynadık.”

FB’nin ormancısı Move’un iyi bir mevsim geçirdiğinden ise şüphe yok. Genel olarak performans grafiğini istikrarlı bir şekilde yükselten oyuncu hakkındaki düşüncelerini sorduğumuzda ise Stomaged sorumuzu şöyle yanıtladı:

“Bence Move çok iyi bir ormancı değil. Zira genelde sadece Frozen’a görüş sağlıyor ve eğer Frozen geri düşerse Move da geri düşebiliyor. Fakat meta Move’a uyuyor ve ona sadece tank görevini üstlenip harita görüşü sağlamak kalıyor.”

Worlds hakkındaki düşüncelerini ise “İlk hedefimiz elbette TBF. Kazanırsak herkes elinden geleni yapıp Worlds’te grup aşamasına kalmaya çalışacak, bundan hiç şüpheniz olmasın.” ifadeleri ile açıklayan Stomaged, SUP adına yarın Vadi’ye inecek ve takımına TBF kupasını kazandımaya çalışacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir