Overwatch

Overwatch’un yeni karakterleri ve haritaları ücretsiz olacak

Blizzard’ın en yeni bombası Overwatch’tan Blizzcon’daki kötü haberin ardından nispeten olumlu diyebileceğimiz yeni bir haber geldi. Overwatch’un resmi YouTube hesabından bugün yayınlanan Geliştirici Güncellemesi videosunda, oyun çıktıktan sonra eklenecek karakterlerin ve haritaların ücretsiz olacağı açıklandı.

Blizzard, ilk duyurduğu andan itibaren oyun dünyasında büyük heyecan yaratan yeni oyunu için sürekli şaşırtan bilgiler vermişti. Geçtiğimiz ay düzenlenen Blizzcon’da, günümüz şartları düşünüldüğünde “doğal olarak” ücretsiz olmasını beklediğimiz oyunun paralı olacağını öğrenmiş, daha sonra Xbox ve PlayStation 4 platformlarında da oyuncularla buluşacağının haberini almıştık. Bu habere hem olumlu, hem de olumsuz farklı tepkiler gelirken, Blizzard bizi bir kez daha şaşırttı ve Jeff Kaplan’ın geliştirici videosunda paylaştığı üzere Overwatch’ta DLC olmayacağını söyledi. Ancak bu tabii ki yeni kahramanlar veya haritalar ile karşılaşmayacağımız anlamına gelmiyor. Hatta geliştiriciler, şimdiden yeni karakterler ile haritalar üzerinde çalışmaya başlamış bile.

Açıklamanın yer aldığı videoda Jeff Kaplan şu ifadeleri kullanıyor:

Oyuna eklemek istediğimiz yeni harita ve kahramanlara dair çok sayıda fikrimiz var. Bu konu üzerine uzun uzadıya düşündük ve nihayetinde onları DLC olarak değil, gönderilecek yamalar ile ücretsiz birer içerik olarak sunmaya karar verdik. Umuyorum bu bilgi ile insanların kafasındaki bazı soru işaretleri kaybolmuştur.

Kaplan bunun dışında, oyun çıkarken orijinal 21 karakter haricinde yeni karakterlerin de yer alacağını belirtiyor. Toplamda kaç karakter olacağı ve nasıl bir takvimle oyuna yerleştirileceklerine dair ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Overwatch 2016 ilkbaharında oyuncularla buluşacak, hali hazırda bu adresten ön sipariş ile satın alınabilen oyunun standart PC sürümü 40 dolar, Origins sürümü 60 dolar ve Collector’s Edition sürümü ise 130 dolardan satılıyor. Ön sipariş veren kullanıcılara beta hakkının verilmediğini de hatırlatalım.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir