Overwatch

Overwatch oyuncusu ‘boosting’ yaptığı gerekçesiyle kazancını bağışlayacak

Overwatch Contenders Güney Kore ekiplerinden Meta Bellum’a katılan Happy, ‘boosting’ olarak tanımlanan düşük dereceli hesapları para karşılığı yükseltme işini yaptığı gerekçesiyle tüm kazancını çocukların refahı için hizmet veren ChildFund Korea kurumuna bağışlayacak.

Boosting, oyuncuların haksız bir şekilde yüksek dereceli maçlarda oynamasından dolayı oyun kalitesini negatif yönde etkilediği için ciddi bir ihlal olarak görülüyor. Happy, daha önce bu ihlalden dolayı Overwatch Contenders Korea birinci sezonuna katılamamış, ceza olarak eski takımları Element Mystic ve Blossom’dan atılmıştı. Overwatch League oyuncularından Dallas Fuel takımında görev alan OGE ve Philadelphia Fusion forması giyen Sado da Happy gibi önceki sezonlarda bu olaya karışan oyunculardan. OGE ve Sado her ne kadar Overwatch batı bölgesi takımlarında yer alsalar da, bir Güney Kore takımının bu ihlali tolere etmesi oldukça güç.

Meta Gaming başkanı John Kim, Happy her ne kadar bu işi çok kısa süreli yapmış olsa da Kore topluluğunun bu konuda çok hassas olduğunu, kimilerine göre bu cezanın az bile olduğunu belirtti. Ayrıca, her takımda geçmiş zamanda veya şu anda ‘boosting’ yapan oyuncuların olduğunu, fakat geçerli sayılması için yeterli kanıt bulunmadığını ve Happy’nin yaptığının diğer oyunculardan farklı olmadığı yorumunda bulundu. Çoğu takımın oyunculara zamanında ödeme yapmadığını, bu yüzden oyuncuların para karşılığında hesap yükseltmesinin beklenmeyen bir davranış olmadığını da sözlerine ekledi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir