Overwatch

Comcast, 50 milyon USD değerinde espor arenası kuracak

Philadelphia Fusion

Ünlü şirket Comcast, Philadelphia Fusion için 50 milyon $ değerinde bir espor arenası kuracak.

Overwatch takımlarından Philadelphia Fusion, Comcast sponsorluğunda büyük bir espor arenasına kavuşuyor. Şirket, arenanın yapımını Cordish Companies ortaklığı ile bitirecek. Comcast, hali hazırda NBA takımı Philadelphia 76ers’ın kullandığı Wells Fargo Center’ın da sahibi.

Şehrin önde gelen takımlarıyla işbirliği halindeki şirket aynı zamanda birçok etkinlikte yer alıyor. Bu organizasyonlar için Wells Fargo Center’ı kullanan Comcast, konser, spor müsbakaları ve çeşitli aktiviteler düzenliyor. Oluşum, yeni yapılacak espor arenasında da farklı organizasyonlara yer vermek istiyor. 2021 yılında bitmesi planlanan arenanın önemli detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Açıklamada arenaya ait bazı detaylara yer verildi. Buna göre 50 milyon $ değerindeki espor arenası 60000 metrekarelik bir alana kurulacak. Devasa yapının içinde ana sahne, antrenman odaları ve oyuncuların yayın yapabilecekleri özel odalar bulunacak. Ana sahnede 3500 kişilik koltuk kapasitesi planlanmış. Aynı zamanda yaklaşık 2000 metrekarelik LED ekranların da ana sahneye kurulması planlar dahilinde. Comcast bu arenayla birlikte epora büyük bir yatırım yapmış bulunuyor.

Bu büyük yatırımla birlikte Kuzey Amerika’nın önde gelen takımlarından Philadelphia Fusion evine kavuşuyor diyebiliriz. Diğer espor dallarında da görmeyi istediğimiz bu gelişme sektör adına büyük bir önem taşıyor. Böylesine dev bir şirketin bu şekilde büyük bir iş yapıyor olması diğer yatırımcıların da elbet ilgisini çekecektir. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri nasıl gelişmeler bekliyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir