League of Legends

YouthCREW, Magifelix ile ilgileniyor

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden YouthCREW, aldığımız bilgilere göre İsveçli orta koridor Magifelix ile ilgileniyor. 

2018 sezonuna iddialı Koreli transferler ile başlayan ekip sezonun ilk haftalarında sallantılı bir görüntü çizmişti. Taşıyıcı orta koridor ile oynamaya alışan YC’nin daha makro odaklı oynamayı seven Coco ile alışma süreci uzun sürdü. Mevsimin ilk yarısındaki dengesiz performansa ise çözüm orta koridora Xico’yu getirmek oldu. Xico’nun gelişinin ardından karşılaşmaları kazanmaya başlayan ekip, son haftalarda ise Coco’ya geri döndü.

Etkileyici bir kariyeri olan Coco özellikle Taliyah ile harikalar yaratmış, YC’nin mevsim finallerine kalmasında büyük bir rol oynamıştı. Takım finallere çeyrek finalden başladı ve Dark Passage’ı rahatlıkla geçti. Yarı Final’de Royal Bandits ile karşılaşan ekip ne yazık ki direnç gösteremedi ve elendi.

Takımın Yaz Mevsimi öncesi kadrosunda ne gibi değişiklikler yapacağı merakla bekleniyordu. Türk oyuncularıyla yoluna devam eden YC’nin orta koridor için çokça beğenilen bir Koreli oyuncuyla görüştüğünü daha önce yazmıştık. Aldığımız bilgilere göre takım bu oyuncuyla anlaşma sağlayamadı ve Avrupalı orta koridorlara yöneldi. Baktığımızda MagiFelix’in Avrupa’nın en çok tanınan orta koridor oyuncularından biri olduğunu söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıl EU CS’de Redbull forması giyen oyuncu LCS’e yükselme şansı yakalayamamıştı. Son olarak EU Masters’ta Movistar Riders forması giyen Magifelix’in fazlasıyla potansiyel barındırdığı bilinen bir gerçek. Fakat oyuncu bir türlü beklenen patlamayı gerçekleştiremedi. Buna rağmen oldukça yetenekli olan orta koridor oyuncusu, eğer anlaşma sağlandığı takdirde önümüzdeki mevsim YouthCREW forması giyecek. Takımdaki diğer yabancı Zzus’un ise 2018 Yaz Mevsimi’nde de YC ile Vadi’ye ineceği hemen hemen kesin.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir