League of Legends

Yeni şampiyon seçim ekranı Türkiye sunucusuna geliyor

Sezon 5 bittikten sonra oyunda büyük değişiklikler yapacağını açıklayan Riot Games’in en önemli yeniliği olan yeni şampiyon seçim ekranı, Ocak ayının başlarında Amerika ve Türkiye sunucularında deneme sürecine giriyor.

Eskisinden çok daha fazla etkileşimli olan yeni şampiyon seçim ekranı ile beraber bir çok özellik de denemeye alınacak. Bilindiği üzere dereceli oyunlarda ilk sıradaki oyuncu 3 yasaklama yapıyordu. Bu konuda da yeniliğe gidilen oyunda artık dereceli oyunların yasaklama ekranında yasakları son üç sıradaki oyuncu yapacak. Bununla beraber yasaklama kavramının daha da “demokratik” bir hale geldiğini söyleyebiliriz.

Elbetteki en önemli değişiklik Dinamik Gruplar adındaki yeni dereceli eşleştirme sistemi. Hali hazırdaki sistemde dereceli oyunlara sadece tek başımıza ya da bir arkadaşımızla girebiliyorduk. Dinamik Gruplar ise bize 2’den fazla arkadaşımızla dereceli oyun oynama imkanı sağlıyor. Daha da etkileyici olanı ise, şu anda da aktif olarak kullanılan Takım Kurucu özelliğinin dereceli oyunlar için de gelmiş olması.

Yeni şampiyon seçim ekranının bir diğer avantajı ise maçlara başlamadan önce oynayacağınız rolleri belirtecek olmamız. Böylelikle şampiyon seçerken, özellikle de sunucumuzda sık sık yaşanan kavgalar önlenecek iken, daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacağımız hemen hemen kesin.

Sezon 6 değişikliklerinin sadece bir kısmının sezon ortası dönemde oyuna getirildiğini belirtelim. Şampiyon seçim ekranı ile ilgili değişiklikler Amerika ve Türkiye sunucusunda denenecek ve sistemin başarısı gözlemlenecek. Sezon 6 öncesi yapılan tüm değişiklikler ile ilgili haberimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir