League of Legends

Yeni şampiyon Ornn’un yetenekleri duyuruldu

Geçtiğimiz gün duyurulan ve tank olduğu bilinen League of Legends’ın yeni şampiyonu Ornn’un yetenekleri açıklandı. Her yeni şampiyon gibi fazlasıyla OP gözüken Ornn, Riot’ın yeni şampiyonlardaki yaratıcılığının da güzel bir örneği.

Dilerseniz önce şampiyonun yeteneklerine bir göz atalım:

Pasif: Yaşayan Ocak ve Usta Zanaatkâr

Yaşayan Ocak: Çatışma dışında olduğu her an altın harcayarak kendisi için eşya dövebilir. Önerilen eşyalar, kolaylık olması için ekrandaki özel bir menü üzerinde gösterilir. Ornn ayrıca dükkânı açarak istediği her eşyayı dövebilir.

Usta ZanaatkârOrnn ve takım arkadaşlarının dükkândaki belli eşyalar için özel geliştirmelere erişimi bulunur. Her oyuncu bu geliştirmelerin yalnızca bir tanesine sahip olabilir.

Q: Volkanik Patlama

Yere vurarak rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir yarık gönderir. Kısa bir beklemenin ardından hedef bölgede bir magma sütunu oluşur ve bu sütun birkaç saniyeliğine küçük bir duvar görevi görür.

W: Harlı Ateş

Durdurulamaz hale gelir, bir kalkan kazanır ve alev kusar. Bu alevler rakibin mevcut can değerinin bir bölümüne eşdeğer büyü hasarı verir. Son alevler tarafından isabet alan rakipler Kavruk hale gelir. Ornn’un normal saldırıları Kavruk rakipleri geriye savurur.

Kavruk hale gelen rakipler hareketsiz bırakıldıklarında azami can değerlerinin bir bölümünü ilave hasar olarak alırlar. Ayrıca hareketsiz bırakma etkileri Kavruk rakipler üzerinde kullanıldıklarında daha uzun sürer.

E: Kavuran Hücum

Hücum eder ve üzerinden geçtiği rakiplere hasar verir. Eğer Ornn hücumu sırasında yüzey şekilleriyle çarpışırsa rakiplerine hasar veren ve onları havaya savuran bir şok dalgası oluşturur. Bu yetenek şampiyonlar tarafından oluşturulan yüzey şekillerini yok eder.

R: Ocağın Çağrısı

Hedef bölgeye devasa bir elemental çağırır. Elemental giderek artan bir hızla Ornn’a doğru ilerler. Elemental tarafından ezilen rakipler büyü hasarı alır ve Kavruk hale gelir.

Ornn bu yeteneği yeniden kullanarak ileriye doğru hücum edebilir. Eğer hücumu sırasında elemental ile çarpışırsa onun yönünü değiştirir. Yönü değişen elemental isabet ettiği bütün rakipleri havaya savurur, önceki hasarın aynısını verir ve Kavruk etkisi uygular.


Baktığımızda şampiyonun tematik olarak fazlasıyla başarılı bir şekilde tasarlandığını söylemek gerekiyor. Dağın altında yaşayan bir yarı tanrı olan şampiyon Freljordlu. Çatışma dışında kendisine ve takımına eşya yapabiliyor oluşu açıkçası fazlasıyla ilginç duruyor. Şampiyonu oynamadan bu mekaniğin nasıl işlediğini tahmin etmemiz güç.

Bunun dışında ultisi ve E yeteneği de ciddi bir kitle kontrol efekti sağlıyor. Şampiyonun hasarının ne kadar olacağını rakamlar açıklandığında göreceğiz. Fakat hali hazırda tank metası oynadığımız göz önünde bulundurulursa Ornn’un metaya hızlı bir şekilde adapte olacağını söylememiz mümkün. Q yeteneğinin yarattığı duvara Poppy ve Vayne gibi şampiyonlar rakibi sersemletebiliyor. Ayrıca ultisi geri döndüğünde tekrar yön değiştirebilmesi, şampiyona büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir