League of Legends

Ölümcül Tempo ve Ayağı Çabuk güçlendirme alacak

https://dgatrick.deviantart.com/

7.22 yamasıyla beraber hayatımıza giren yeni rün sistemiyle ilgili güçlendirme haberleri gelmeye başladı.

Sezon öncesi dönemin başlamasıyla beraber League of Legends da şekil değiştirdi desek yanlış olmaz. Yedinci yılını bitirmek üzere olan oyun radikal kararlar alarak rün ve kabiliyet sistemini tamamen değiştirdi ve neredeyse tüm şampiyonlarda taban istatistiklerini güncelledi. Oyuncular rünlerle yapılabilecekleri keşfettikçe de güçlendirme haberleri gelmeye başladı. Riot Games geliştirici blogunda dün yayınlanan yazısında haftaya yayınlanacak 7.23 yamasında rünler ile ilgili düzenleme yapmayı düşünmediklerini belirten Meddler, ileriki dönemde çok fazla değişiklik yapmak istemedikleri için işleri iyice gözlemleme yoluna gittiklerini ekledi. Peki 7.24’te yani sezonun son yamasında güçlendirme alacak rünler hangileri?

Ayağı Çabuk

Ayağı Çabuk, İsabet yolunun anahtar rünlerinden biri. Otomatik saldırılarda ve hareket edildiğinde enerji yükleri biriktiren rün, 100 yüke ulaşıldığında kullanıcısına iyileştirme etkisi ve hareket hızında artış kazandırıyor. Bu haliyle de kısa sürede Jax, Tryndamere, Camille, Fiora gibi ayrık ittiricilerin öncelikli tercihlerinden biri haline gelmesi sürpriz değil. Fakat Ayağı Çabuk, düşük seviye tekli dereceli maçlarında hâlâ yeterince sinir bozucu olsa da, yüksek seviye karşılaşmalarda kullanıcısına diğer anahtar rünlere göre daha az avantaj sağlıyormuş gibi görünüyor. İsabet yolunun bir diğer anahtar rünü Saldırıya Devam düşünüldüğünde Riot Games’in bu konuda bir hamle yapıyor olması doğal.

Ölümcül Tempo

Ölümcül Tempo, İsabet yolunun Ayağı Çabuk ve Saldırıya Devam haricindeki anahtar rünü. Bilindiği üzere rün 1.5 saniye kadar otomatik saldırı yaptıktan sonra 3 ile 6 saniye arasında %30 ile %80 oranında saldırı hızı sağlıyor. Teoride bakıldığında nişancıların baş ucu rünü olmasına kesin gözüyle bakılan rün, pratikte bazı sorunlar yaşıyor. Özellikle erken oyunda etkisinin düşük olması ve güncel metada çoğu nişancının saldırı hızı yerine işlevsel ya da anlık hasar sağlayan rünlere yönelmesi ölümcül temponun değerini düşürüyor. Meddler bu rün için “zayıf mı yoksa Saldırıya Devam çok güçlü olduğu için mi zayıf gözüküyor karar vermek zor” şeklinde görüş belirtmesine rağmen 7.24 yamasında güçlendirme alacağı kesinleşen bir diğer rün Ölümcül Tempo oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir