League of Legends

Worlds 2018 takvimi açıklandı

Riot Games

Riot Games, bu yıl açıklamakta biraz geciktiği Worlds 2018 takvimini duyurdu. Turnuva 1 Ekim tarihinde başlayacak ve final Incheon kentinde 3 Kasım tarihinde oynanacak. 

Geçtiğimiz yıl daha şubat ayından tarihleri belli olan Worlds’ün açıklanması bu yıl gecikmişti. Duyuruda bu konu hakkında da açıklama yapan Riot, bu yıl şehirlerin özel bir şekilde incelendiğini ve final yerinin belirlenmesinin gecikmesinden ötürü tüm takvimin açıklanmasının bu kadar yakın bir tarihe kaldığını belirtti. Paylaşılan takvim görseli şu şekilde:

Buna göre bizim de yer alacağımız Play-In aşaması Seoul’de oynanacak. Play-In grup aşaması 1 Ekim ile 4 Ekim tarihlerinde düzenlenecek ve her gün tek maç sistemi üzerinden altı karşılaşma oynanacak. Knockout aşaması ise 6-7 Ekim tarihlerinde oynanıyor.

Turnuvanın grup aşaması ise Busan’da düzenleniyor. Bu yılki en önemli fark grup aşamasının iki farklı haftada oynanmayacak olması. Art arda sekiz gün Worlds heyecanı izleyecek olan seyirciler her gün altı karşılaşmaya şahit olacak.

Bu yıl çeyrek finaller de art arda oynanıyor. Yine Busan’da oynanacak olan karşılaşmalar 20-21 Ekim tarihinde düzenlenecek. Her gün dört Bo5 maçı izleyeceğiz. Yarı Finaller 27-28 Ekim tarihinde Gwanju’da, final maçı ise Incheon’da 3 Kasım tarihinde oynanacak.

Bu yılki turnuvanın da tıpkı daha önceki yıllarda olduğu gibi büyük bir çekişmeye sahne olması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Gen.G ve efsanevi ekip SKT eski formundan uzakken, MSI 2018’i de kazanan LPL’in turnuva şampiyonluğu için ciddi bir şansı bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir