League of Legends

Wild Card All Star Turnuvası şampiyonu belli oldu

Avustralya’da düzenlenen ve kazananın Los Angeles’taki All Star etkinliğine gideceği Wild Card All Star Turnuvası tamamlandı. Bağımsız Devletler Topluluğu, 5v5 finalinde Türkiye’ye 3-1 gibi ağır bir skorla yenilmesine rağmen, orta koridor oyuncuları Kira’nın 1v1 etkinliğini kazanmasından dolayı toplamda Türkiye’den daha fazla puan topladı ve turnuvanın şampiyonu oldu.

Wild Card All Star Turnuvası 5v5 finalinde Bağımsız Devletler Topluluğu ile karşılaşan Türkiye, çok iyi bir performans gösterdi. Sadece 5v5 maçların başladığı ilk gün yenilen takımımız, geri kalan 5 maçını kazanmış ve grup aşamasını 1. olarak bitirmişti. 2. olan Bağımsız Devletler Topluluğu ile finalde karşılaşan Türkiye Şampiyonluk Ligi All Star takımı, finalde de grup aşamasındaki performansını sürdürdü. Rakibine sadece serinin 3. maçında avantaj veren takımımız, seriyi 3-1 kazanarak 5v5 etkinliğinin kazananı oldu. Takımın özellikle oynadığı oyun, herkes tarafından takdir topladı. Ne var ki finali kazanmamıza rağmen BDT, 1v1 finalini kazandığı için daha fazla puan topladı ve turnuvanın kazananı oldu. Finalde yenilmesine rağmen 50 puan alan BDT, 1v1 etkinliğinden de gelen 50 puan ile 100 puana ulaşırken, Türkiye 1v1 etkinliğinden hiç puan alamadı ve 5v5 finalini kazandığı için 90 puan toplamış oldu.

iwca final puan

 

Takımımızdan herhangi bir oyuncunun son 8’e kalamamış olması, 1v1 etkinliğinden bize puan getirmezken, Türkiye’nin diğer sunuculara göre çok daha iyi performans gösterdiğini kesin bir şekilde söyleyebiliriz. Finali kazanıp şampiyon olmamak Türkiye League of Legends seyircisine anlamsız gelse de, turnuvanın formatının çok önceden belirlendiğini ve oyuncularımızın 1v1 turnuvasını ciddiye almamasının bir hata olduğunu da belirtelim.

Kazanamasak da, Wild Card All Star etkinliğinde takımımızı, gösterdiği performanstan dolayı tebrik ediyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir