League of Legends

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde İlk 5 haftanın fikstürü belli oldu

Riot Games

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nde ilk 5 haftanın fikstürü belli oldu. Lig, TBF 2019’un rövanşı niteliğindeki Royal Youth – SuperMassive Esports mücadelesiyle başlayacak.

VFŞL fikstüründeli ilk maç olacak olan ve aynı zamanda haftanın maçı niteliğindeki Royal Youth – Supermassive Esports karşılaşması bir çok açıdan hikayesi olan bir karşılaşma. 2018’den bu yana sürekli rekabet halinde olan bu 2 takım  3 kere finalde karşılaştı. İkisinde Supermassive ve birinde Royal Youth(eski adıyla Royal Bandits) kupaya ulaştı. Son olarak 2019 Türkiye Büyük Finali’nde kozlarını paylaşan ekiplerden Royal Youth, Supermassive’i 5. maça giden seride 3-2 yenerek şampiyon olmuş ve Worlds’e gitmeye hak kazanmıştı. Royal Youth, 2019 Worlds Elemeleri’nden sonra kadrosunu korumadı. Yıldız ormancısı Closer, LCS ekiplerinden Golden Guardians’a transfer olarak ses getirmişti. Üst koridorda ise Supermassive ile Royal Youth arasında takas gerçekleşti. Armut Supermassive saflarına katılırken fabFabulous’ta Royal Youth’a girdi. Royal Youth’un vadiye fabFabulous, sevi9, Rhemio, Holyphoenix, Japone beşliye inmesi bekleniyor.

Supermassive ise TBF 2019’u kaybettikten sonra Koreli oyuncuları Frozen ve Wolf ile yollarını ayırmıştı. Daha sonradan son 3 yılı birlikte oynayan fabFabulous, Stomaged, Zeitnot üçlüsü bozulmuş ve fabFabulous’un yerine Armut gelmişti. Daha sonra 1907 Fenerbahçe ile harika bir 2019 sezonu geçiren Bolulu’yu getiren takım, destek rolüne en son Zeitnot ile 2017’de alt koridor ikilisini oluşturan yıldız oyuncu Dumbledoge’u getirdi. Her sezon olduğu gibi bu sene de iddialı bir takım kuran Supermassive’in final için en büyük adaylardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu sezon 9 takımla oynanacak ligte her maç gününü bir takım pas geçecek. İlk maç gününde bu takım Team Aurora olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir