League of Legends

Süper Hafta’nın açılış maçında Dark Passage, DÜ Aurora’yı yenmeyi başardı

VFŞL’de Süper Hafta’nın açılış karşılaşması son sıraları paylaşan DÜ Aurora ile Dark Passage arasında oynandı.

Oyuna ilk kan ile başlayan AUR, özellikle orta koridorda verdiği üstünlük ile oyunun kaybedilmesine zemin hazırladı. AUR ekibinin son seçim hakkının kendilerinde olmasına rağmen orta koridordaki Ryze karşısına Swain göndermesi Naru’yu bu üstünlüğü arttırarak MVP olacak olan rakibi Humanoid’e karşı zayıf düşürmüştü. Kazanan orta koridor eşleşmesini alıp üzerine Nocturne ile Swain’i ilk dakikalardan itibaren koridordan silen DP orta koridordan aldığı avantajı rakibin alt koridordan aldığı avantajı kullanmasına izin vermeden maçı kapatmayı bildi.

AUR ekibinde başlıca sorun Wisdom’un ele geçirdiği herhangi bir üstünlüğü koruyamaması ve Naru’nun geçtiğimiz mevsimlerde yaptığının aksine orta koridorda üzerine kurulan baskıyı kaldıramaması oldu. Takım halinde objektiflerde de varlık gösteremeyen AUR’da iyi gözüken tek oyuncu nişancı Rain olsa dahi Koreli nişancı kötü gidişata tek başına dur diyemedi.

AUR ekibinin kazandığı maçlarda Wisdom ile Naru’nun iyi oyunu gözlerden kaçmıyor. Ligin artık köklü sayılabilecek ekiplerinden olan takım için başarının sırrı Rain’in performansının yanına Naru ve Wisdom’un desteği gibi duruyor. DP ise yaptığı yeni transferler ile henüz ilk galibiyetini aldı. Eğer süper haftadan 1 ve ya 2 galibiyet daha çıkartırsa, son sırayı AUR’a devredebilir.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Mehmet

    21 Temmuz 2018 at 14:38

    DP hioss ve rogudan kurtulmadıkça başarılı olamaz.Ligin en iyi değil ama en becerikli ADC sine sahipler .Oyunu en iyi okumayan ama bilen ormancısı ve kazanma koşullarını en iyi bilen orta koridoruna sahipler ama destek ve özellikle üst koridorları boş olsa daha verimli olur.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir