League of Legends

Steelback Roccat’ten ayrıldı

EU LCS’in en yetenekli nişancılarından birisi olan Steelback Roccat’ten ayrıldı. Takım Facebook üzerinden yaptığı açıklamayla oyuncu ile yollarını ayırdığı duyurdu.

Birçok League of Legends izleyicisi tarafından Fnatic’teki performansı ile tanınan Steelback, Rekkles’ın FNC’den ayrılmasından sonra takıma katılmıştı. Huni&ReignOver ikilisi ile aynı mevsim FNC’ye katılan Steelback, pasif ve güvenli oyunu ile takımında görev almış ve bu görevi başarı ile yerine getirmişti. FNC ile MSI 2015’e katılan oyuncu oldukça iyi bir performans sergilemesine rağmen 2015 Yaz Mevsimi öncesi takımdan gönderilmişti. FNC’den ayrıldıktan sonra NA LCS’e çıkma mücadelesi veren oyuncu, birkaç EU CS takımınında da forma giymiş, ardından Gambit’e transfer olmuştu. GMB’de de başarıyı yakalayamayan takım UOL’da da aynı senaryo ile karşılaşsa da, 2016 Yaz Mevsimi’ne iddialı bir kadro kuran Roccat’e transfer olmayı başarmış, fakat burada da beklediği başarıya ulaşamamıştı. Mevsim boyunca takımdaki diğer oyuncuların performansının düşüklüğüne rağmen stabil bir performans ortaya koymuş ve EU LCS’in en iyi nişancılarından birisi olduğunu kanıtlamıştı.

Öte yandan Steelback’in bir sonraki durağının neresi olduğu da büyük bir merak konusu. Nişancı konusunda çok geniş bir havuza sahip olmayan EU LCS’te yetenekli ve agresif nişancılar oldukça revaçta. Vitality’ye transfer olacağı konuşulan oyuncu, bu takımda istediği başarıya ulaşabilir. Ligin en iyi destek oyuncularından birisi olarak gösterilen Kasing ile harika bir ikili oluşturma potansiyeline sahip olan Steelback, potansiyel olarak ligin en iyisi dahi olabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir