League of Legends

Spirit ve Gamsu Fnatic’e transfer oldu

Huni ve ReignOver’ın takımdan ayrılmasından sonra Fnatic, bu ikilinin yerine yine Koreli oyuncuları transfer etti. Geçtiğimiz sezon Dignitas’ta oynayan Gamsu takımın üst koridoruna getirilirken, 2014 sezonunda Samsung Blue takımında oynayan Spirit ise takımın ormancı pozisyonuna transfer edildi.

Huni ve ReignOver’ın takımdan ayrılmasından kimlerin transfer edileceği konusunda bir çok dedikodu ortaya atılmıştı. Fnatic yönetiminin geçtiğimiz sezon Koreli ikili ile kazandığı başarıları yine başka bir Koreli ikili ile yakalamaya çalışması herkesi şaşırttı. Özellikle de son zamanlarda artan takımın tamamıyla Avrupalı oyunculardan kurulacağı söylentilerinden sonra bu transferler tam anlamıyla sürpriz oldu.

Gamsu, Dignitas’taki “taşıyıcı üst koridor” oyunları ile tanınan bir oyuncu. Oyun tarzı Huni’ye benzese de, Dignitas’ta tam olarak kendini gösteremediğini söyleyebiliriz. Takımının zaferlerinde genellikle büyük bir rol oynayan Gamsu, agresif oyun tarzını çok daha kaliteli takım arkadaşları ile birleştirince Fnatic için etkili bir oyuncu olacaktır. Yine de performans bazında baktığımızda, elbette Huni’nin geçen sezon Gamsu’dan çok daha iyi oynadığını söyleyebiliriz.

Gamsu’nun transferi üst koridor pozisyonunda büyük bir gelişme gibi gözükmezken, Spirit’in transferi tam anlamıyla bir yükseltme sayılıyor. ReignOver’dan çok daha iyi bir oyuncu olan Spirit, geçtiğimiz sezonu World Elite takımında geçirdi. 4. sezonun sonunda yaşanan meşhur Kore göçünden önce Samsung Blue takımında performans gösteren oyuncu, agresif oyun tarzı ve oyunun erken safhalarındaki etkinliği ile tanınıyor. ReignOver’dan çok daha stabil ve etkili olan Spirit, Fnatic’in Sezon 6’daki performansında kilit rol oynayacaktır.

Boş olan üst koridor ve ormancı pozisyonlarını dolduran Fnatic’in destek oyuncusu rolüne kimi getireceği ise henüz belli değil.

Takımların en güncel kadroları, tüm transfer haberleri için Dev League of Legends 2015 Transfer Dosyası

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir