League of Legends

SKT T1’nın yedek oyuncusu Sky RED Canids Corinthians’a transfer oldu

CJ Entus ile LCK’e adımını atan, geçtiğimiz yıl boyunca da SKT T1’da yedek orta koridor olarak görev alan Kim “Sky” Ha-neul, 2018’de RED Canids Corinthians formasını giyecek.

Şampiyonluk Ligi’nde yaşadığımız transfer heyecanının bir benzeri de Brezilya’da yaşanıyor. Yoğun bir izleyici kitlesine sahip olan CBLoL gelecek mevsim için BO3 formatına geçme kararı almıştı. Bu kararla beraber takımlar ciddi yatırımlara girişmiş, üst düzey kadrolar kurmaya başlamıştı. Bu doğrultuda heyecan verici ilk duyuru Vivo Keyd ekibinden gelmişti. INTZ ile Worlds 2016’da boy göstermiş Yang – Revolta – tockers – micaO – Jockster beşlisini kadrosuna katan Vivo Keyd, transfer dönemine damgasını vurmuştu.

RED Canids’in bu adım karşısında ne yapacağı merak konusuydu. Ekip ilk olarak Brezilya’nın önde gelen futbol ekiplerinden Corinthians ile ortaklık imzaladı. Ardından, daha önce HWA Gaming’te forma giyen Xico’nun takıma katıldığı duyuruldu. 10 kişilik bir ekip kurmak isteyen RED Canids Corinthians Xico’nun yanına SKT T1’nın yedek oyuncusu Sky’ı transfer ederek kadrosunu güçlendirdi. Son olarak da takımın eski koçu Brokenshard, ekibe stratejik koç olarak tekrar katıldı.

RED Canids Corinthians 2017 yılına şampiyonlukla başlamış ve MSI elemelerinde boy göstermişti. Ne var ki geçtiğimiz mevsim onlar için korkunç geçmiş, ekip yarı finalin ötesini görememişti. Benzer bir başarısızlığa tahammülü olmayan takım bu yıl işleri en başından sıkı tutmuşa benziyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir