League of Legends

SKT, KZ’yi eleyerek finale yükseldi

Riot Games

Yarı finalde Kingzone DragonX’i 3-0 ile geçen SKT, finalde Griffin’in rakibi oldu.

Faker önderliğinde normal sezonu ikinci sırada bitiren SKT, çeyrek finalden gelen rakibi Kingzone DragonX karşısında zorlanmadı. Ekip üç maçın ardından seriyi kazandı ve normal sezonun lideri Griffin ile finalde oynama hakkı kazandı. Final mücadelesi 13 Nisan tarihinde oynanacak. Bakalım finalde dünyanın en iyi takımlarından Griffin ve SKT maçında kim galip gelecek.

1. Maç

Serinin ilk kanını üst koridorda Rascal döktü. Khan’ı tek başına katleden oyuncu takımı adına önemli bir başlangıç yaptı. İki takımda da çok tecrübeli ve yetenekli oyuncular olduğu için harika akıl oyunları izledik. KZ oyunu bir süre önde götürse de Baron alanında yapılan savaşı daha iyi oynayan SKT maçta liderliği eline aldı. Özellikle Pawn’ın pozisyon hatalarını çok iyi değerlendiren Clid, mücadelede farkını hissettirdi. İlk maçı 39 dakikada kazanan SKT seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

KZ yine ilk kanı alarak maça iyi bir başlangıç yaptı. Kore Ligi’nde mükemmel makro oyunlara artık alıştık. İki takım da bu yönden çok öğretici bir maç oynadı. Çok az hata yapan takımlar birbirinin hatasını uzun süre bekledi. KZ erken oyunu iyi geçip orta oyuna avantajlı bir şekilde girse de SKT bu farkın büyümesine izin vermedi. İnanılmaz kaotik savaşların ardından ilk büyük hatayı KZ yaptı. Faker’ın harika oyunuyla savaşı kazanan SKT, bu savaşın ardından koridorları ittirerek galibiyete uzandı.

3. Maç

Serinin son maçında ilk kanı Mata, oyunu harika takip ederek geldiği orta koridordan aldı. Mental olarak çok kötü gözüken KZ bu maçta fazla varlık gösteremedi. Takım savaşlarını çok daha organize oynayan SKT o seviyede kolay sayılabilecek bir galibiyet aldı. Çok yavaş oynayan takım güçleneceği dakikayı iyi bildiği için yakaladığı ilk fırsatta maçı kazanmayı başardı. 37 dakika süren karşılaşmada Faker’ın Akali performansı göze çarpan nokta oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir