League of Legends

Schalke 04, Amazing’le oyuncu olarak yeniden anlaştı

Tecrübeli ormancı Amazing, menajerlik görevinden ayrılıp LEC’in son haftasında takımla birlikte Vadi’ye inmesi bekleniyor.

Schalke’yle geçirdiği iki mevsimin ardından organizasyonun akademi takımının stratejik menajeri olarak espor kariyerine devam eden isim Memento’nun performans düşüklüğünden dolayı as kadroya geri döndü. LEC’de son haftaya girilirken playoff yarışında büyük bir çekişme var. Schalke hali hazırda 6. sırada playoff potasında yer alıyor ancak hemen altındaki takipcileri Misfits Gaming ve SK Gaming’le aralarında 1 galibiyet fark var. Schalke 04 son haftada Origen ve Rogue ekipleriyle karşılaşacak.

Amazing, LEC’nin oyun bilgisi en yüksek oyuncularından biri olarak biliniyor. Ana rolünün ormancı olması ise bu oyun bilgisiyle oyuncuyu rakiplerinin bir hayli üstüne çıkarıyor. Ligimizdeki Kirei örneği gibi erken oyunda koridorlarını öne geçirebilen, orta ve geç oyunda ise tecrübesi ve bilgisiyle oyunu yönetebilen isimlerin maçlara etkisi de bir hayli fazla oluyor. Bu tarz ormancılar baskın yapmasa bile gerek rakip ormancıyı bularak gerek ise nehirdeki agresif ve akıllıca oyunlarıyla yan koridorlarını bir hayli rahat ettirebiliyor. Takımın as ormancısı Memento’nun son zamanlardaki formsuzluğu takıma büyük ölçüde negatif olarak yansıyordu. Amazing’in kısıtlı zamanda bile takıma katabilecekleri çok fazla.

Amazing’in oynayacağı henüz kesin değil. Riot Games kontrat veritabanında takımıyla 18 Kasım tarihine kadar sözleşme imzaladığı gözüken ismin oynamasına yüksek bir ihtimal gözüyle bakılıyor. Bakalım bu ormancı değişikliği kısıtlı zamanda Schalke 04’ü playoff potasında tutabilecek mi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir