League of Legends

Şampiyonluk Ligi’nde çeyrek final maçları yarın başlıyor

Merakla beklenen Türkiye Büyük Finali öncesi tüm gözler bu hafta sonu oynanacak olan çeyrek final maçlarına çevrildi.

Şampiyonluk Ligi 2015 Yaz Mevsimi’nde normal sezonun ardından lig sıralamasında 3, 4, 5, 6. sırayı alan ekiplerin karşı karşıya geleceği çeyrek final karşılaşmaları, 25 Temmuz Cumartesi günü başlıyor. Çeyrek final mücadelelerinde oynanacak iki serinin hafta sonuna yayıldığı program şu şekilde:

25 Temmuz Cumartesi

  • 14:00  Team Turquality – Oyun Hizmetleri

Çeyrek final serilerinin ilk karşılaşmasında ligi 4. sırada bitiren ve son haftalarda performansını arttıran Team Turquality ile sezona fırtına gibi girdikten sonra nispeten yavaşlayan Oyun Hizmetleri karşı karşıya geliyor. Tecrübesiyle ve son haftalardaki performansıyla TT ekibi bir adım önde olsa da, Oyun Hizmetleri asla küçümsenmemesi gereken bir ekip özelliğinde. Yeni bir ormancı takviyesi ile nişancı Ruvelius’un kadroya tekrardan dahil olduğunu hatırlatalım. TT ekibi ise sezon ortasında yaptığı transferler dışında bir değişiklik yapmadı. Heyecanlı geçecek bir maç olacağını düşünüyoruz.

25 Temmuz Pazar

  • 14:00 HWA.Gamesatış – NumberOne eSports

Çeyrek finalin en çok merak edilen ve beklenen karşılaşması şüphesiz HWA ve NR1 arasında oynanacak. Wtcnn’nin ayrılmasıyla kadrosunu yenileyen HWA’da gözler kupaya çevrilmiş durumda. Kadrosunda NiQ, FapFabulous, HolyPhoenix gibi takımınızda görmek isteyeceğiniz yıldız isimler bulunduran HWA’nın takım uyumu son haftalarda iyice oturmuş gözüküyor. Yıldız oyuncularıyla sonuca gitmeyi planlayan HWA’ya karşılık, NR1 kadrosunda ise Wtcnn ve NasesUyno gibi tecrübeli oyuncular bulunuyor. Çeyrek final öncesi transfer hamlesinde bulunan NumberOne ekibi, yaz sezonunda Atlas’da oynayan ormancı Adeniel’i kadrosuna katarak güçlendi. Takım uyumu ve son haftalardaki performans göz önüne alındığında HWA öne çıksa da, her zaman oyun yapma becerisine sahip NR1 karşısında işleri çok da kolay olmayacak.

Beş maçlık seriler üzerinden oynanacak olan maçlarda üç galibiyete ulaşan takım, adını yarı finallere yazdırmayı başaracak. Yarı Finallerde, ligi lider bitiren Beşiktaş, TT-Oyun Hizmetleri serisinin kazananı ile oynayacakken, ligi ikinci bitiren Dark Passage ise HWA-NR1 serisinin galibiyle karşı karşıya gelecek Büyük çekişmeye sahne olacak çeyrek final maçlarının ardından, 1-2 Ağııstos tarihlerinde yarı final karşılaşmaları, 8 Ağustos tarihinde ise Türkiye Büyük Finali’nin oynanacağını hatırlatalım.

Tüm karşılaşmaları canlı olarak lolespor.com‘dan izleyebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir