Haber

Şampiyonluk ligi Yaz Mevsimi’nde 3. hafta başladı

League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde yaz sezonunun üçüncü haftası bugün oynanan mücadeleler ile beraber başladı. Hafta içerisinde yapılan transferlerle beraber gözlerin lige çevrildiği bu haftada, ilk günün ardından birbirinden heyecanlı maçlar oynandı.

Bugün oynanan maçların toplu sonuçları ise şu şekilde:

  • Oyun Hizmetleri – Team Turquality (W)
  • Dark Passage (W) – NumberOne eSports
  • Atlas eSpor(W) – Crew
  • HWA – Beşiktaş (W)

Haftanın ilk gününde oynanan maçların ardından ise öne çıkanlar şu şekilde oluştu:

  • Team Turquality hafta içerisinde yaptığı iki transferin ardından ligdeki ilk galibiyetini almayı başardı.
  • Dark Passage NR1 karşısında oyun başında yakaladığı üstünlüğünü maç boyunca bırakmadı ve rahat bir galibiyet almasını bildi. Dark Passage’da Naru’nun yerine geçici olarak takımda bulundan Abaria’nın performansı ise etkileyiciydi.
  • Atlas ise Crew karşısında galibiyet elde ederek ligdeki galibiyet sayısını 2’ye çıkarmayı başardı. Crew takımı yapılan Vayne seçimine oyun sonları için güvense de, Atlas Vayne’ye karşı iyi önlemler alarak rakibinin geri dönmesine izin vermedi ve maçı rahat bitirdi diyebiliriz.
  • Günün hatta haftanın en önemli maçında HolyPhoneix’li kadrosuyla HWA’nın Beşiktaş karşısındaki mücadelesini izledik. Oldukça keyifli ve heyecanlı geçen maç, son yılların en zevkli mücadelelerinden bir tanesiydi. Beşiktaş karşısında oldukça öne geçen ve altın farkını bir ara altı bin civarına çıkaran HWA, Beşiktaş’ın geri dönüşüne engel olamadı ve maçı o noktadan kaybetti. Beşiktaş’a maçı kazandırılanlar ise mükemmel bir Bard performansı gösteren destek oyuncusu Dumble ile Thaldrin’in Gnar performansıydı. HWA orta koridoru niQ, bu maçın ardından eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Oyun başında oldukça güçlenmesine rağmen, ilerleyen dakikalarda hep yanlış pozisyonlarda kalarak maçı kaybetmelerinde en büyük paya sahip tecrübeli oyuncunun yaptığı eşya ve aldığı büyü seçenekleriyle maç sonu oldukça tartışıldı. HWA’nın bu hafta içi transfer ettiği yıldız nişancı HolyPhoneix’in, performansıyla doğru bir tercih olduğunu kanıtlaması onlar için umut kaynağı oldu diyebiliriz.

İlk gün karşılaşmalarının ardından ligde oluşan puan durumu ise şu şekilde oluştu:

puand durumu w3d1

Şampiyonluk Ligi’nde Pazar gününün programı ise şu şekilde:

31 mayıs pazar

Yarın oynanacak birbirinden heyecanlı bu maçları loltv ekranından takip edebilir, Şampiyonluk Ligi’ndeki tüm detaylara ise lolespor adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir