League of Legends

Riot Games Nicolaj Jensen’ı affetti.

Riot Games 2013 yılında profesyonel LoL oyuncuları olan Nicolaj Jensen ve Khaled Abusagr’ı uygunsuz hareketleri ve DDoS saldırılarına katıldıkları gerekçeleriyle oyundan temelli olarak banladı. Ancak dün yapılan açıklama ile Jensen’in Mayıs 11 itibariyle profesyonel sahneye geri dönebileceği açıklandı.

Riot’un ban ve temelli ban politikalarında yapılan değişiklerin bu af kararının çıkmasında etkili olduğu düşünülüyor. Bu değişikliklerin başında temelli banlanmış kahramanların belli bir zaman diliminden sonra başkaları tarafından yapılan değerlendirmelere göre affedilme ihtimalinin ortaya çıkması geliyor. Durum böyle olunca da bu değerlendirmeler temelli banlanmış oyuncuların umut kapısı haline geliyor.

jensen

Nikolaj Jensen

Jensen son değerlendirmesinin ardından oldukça pozitif davranışlar sergileyerek değerlendirme yapacak kişilerin gözüne girmeyi başardı. Olumlu davranışlarının yanında herhangi siber saldırıya katılmadığının kanıtlanması ve hakkında herhangi bir şekilde suçlama olmaması sayesinde Riot, Jensen’ın ikinci şansı hak ettiğini belirterek oyuncuyu affetmeye karar verdi. Ancak League of Legends’ın ilk affedilen eSpor oyuncusu unvanını taşıyan Jensen ile birlikte cezalandırılan Abusagr’ın durumu pek iç açıcı değil. Olumsuz davranışlar sergilemeye devam eden oyuncu 590 oyunda 1830 kere rapor edilmiş. Bu raporların sebebi ise genellikle sözlü hakaret ve olumsuz davranış olarak kayıtlara geçmiş. Durum böyle olunca da Riot, Abusagr’ın ban süresinin en az 2017’ye kadar devam edeceğini belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir