League of Legends

Radiance, League of Legends kadrosunu duyurdu

Riot Games

Eski profesyonel oyuncu Hai’ın kurduğu Radiance, League of Legends kadrosunu duyurdu.

Cloud9’ın efsanevi oyuncularından Hai profesyonel oyunculuğu bırakmasının ardından amatör bir takım kurma kararı aldı. Takımın ismini Radiance olarak belirleyen ünlü oyuncu League of Legends takımını oluşturarak sektöre hızlı bir giriş yaptı. Reddit üstünden yaptığı açıklamada Riot Games’le birlikte çalışıp amatör League of Legends sahnesini geliştirmek istediklerini belirten Hai, oyunculara profesyonel olma yolunda da yardım edeceklerini belirtti. Kadro ise şöyle şekillendi; Aetheres, OddOrange, KatEvolved, Jurassiq ve Winter.

Zaman zaman amatör turnuvaların düzenlendiği Kuzey Amerika’da bu sahneye yabancı olmayan 5 oyuncuyla anlaşan ekip gelişimin yanında başarı da istiyor. Üst koridor Aetheres eski bir LCS oyuncusu. 2015 yılında Flaresz ismiyle Enemy ve Winterfox gibi takımlarda oynayan oyuncunun kariyeri pek başarılı değil. NA CS tecrübesi de bulunan isim uzun zamandır amatör sahnede turnuvalara katılıyor. Ormancı OddOrange kendini Lee Sin ile kanıtlamış bir oyuncu. Tekli derecelide yüksek puanlara çıkmayı başaran isim yayınlarıyla tanındı. Ardından NA CS ve Akademi Ligi’nde mücadele eden ormancı yine amatör sahnede tanınan isimlerden biri.

Orta koridor oyuncusu KatEvolved profesyonel lig tecrübesi bulunmayan ancak Twitch ortamında ünlü bir isim. Katarina oyunlarıyla harikalar yaratan oyuncu daha önce BIG League ve P1 Elite Season 2 gibi amatör turnuvaları da kazandı. Alt koridor ikilisi ise daha önce akademide kendilerine şans bulmuş ancak fazla tecrübesi olmayan Jurassiq ve Winter. Amatör seviyede iyi bir kadro kurmayı başaran Hai, bakalım ileride nasıl adımlar atacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir