League of Legends

NumberOne e-Sports, Yükselme Ligi’ne yeni bir oluşum ile giriyor

Şampiyonluk Ligi eski takımlarından NumberOne e-Sports, Yükselme Ligi’ne yeni bir yapılanma ile giriş yapıyor.

2015 yılından itibaren Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden NR1, geride bıraktığımız Kış Mevsimi’nde sonuncu olmuş ve ligden düşmüştü. Yeni bir yapılanma içerisinde Yükselme Ligi’ne hazırlanan NumberOne ekibi lige tekrar yükselmek için önemli bir adım atmış bulunuyor. Takım ile yapmış olduğumuz röportajda transfer edilen oyuncular ve sezon içerisindeki beklentiler hakkında detaylı bilgiler aldık.

NumberOne kurucuları ile yaptığımız röportajda ”Eski şanssızlıkların ve olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için ince eleyip sık dokuyoruz. Tekrar aynı hataları yaşamak istemiyoruz ve bunun içinde nokta atışı transfer yaparak üst lige çıkmayı hedefliyoruz.” diyerek görüşünü belirten takım yönetimi, bu konuda gerekli ilk adımı orta koridora Kore’de Master-Challenger arası gidip gelen Seuk ‘Safe’ Bin Yoon ile anlaşarak attı. ”Kendisinin maçlarını izlediğimizde LCK oyuncuları ile aynı seviyede oynadığını gördük izlediğimiz maçlarda ‘imp’ gibi LCK seviyesinin üst düzey oyuncuları ile oynuyordu. Aslında kendisi ile beraber üst koridora Challenger seviyesinin üst sıralarında bulunan arkadaşı ile anlaşmıştık ancak kendisi okulundan gerekli izni alamadığı için şimdilik ertelemek zorunda kaldık. ‘Safe’ metada olsun olmasın kendisine verdiğiniz her şampiyonu oynayabilecek seviyede. Takımın ihtiyacına göre agresif veya işlevsel şampiyonlarla oynayabiliyor.” açıklamalarında bulunan yönetim yapılan transferden memnun olduğunu belirtti.

Takımın üst koridor rolünde ise İrfan “tucake” Tükek’in görev alacağı açıklandı. Yönetim bu konuyla alakalı ”İrfan orta koridor oyuncusuydu takımımızda üst koridor eksikliği vardı bu nedenle kendisini üst koridora hazırlıyor.” açıklamasında bulundu. Takımın destek oyuncusu olarak son dakika bir sürpriz çıkmaması halinde hali hazırda takımın kaptanı olan Doğu ”Swanepoel” Yavuz ile yola devam edileceği belirtildi. NumberOne yönetimi ise orman rolü için Jeong ”BINS” Tar Hun Tae ile anlaştı. NumberOne e-Sports son olarak saldırı gücü taşıyıcısını kendi resmi sayfasından duyuracağını belirtti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir