League of Legends

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

flickr.com/lolesports

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi’nde 5. hafta, ilk gün oynanan FlyQuest-Team Dignitas ve Team Envy-Phoenix1 karşılaşmalarıyla başladı. Sezona kötü başlayan ve toparlanamayan Team Envy haftanın ilk gün oynanan maçından da galibiyet alamayarak ligin dibine demir attı. Team Dignitas ve Phoenix1 iki maçta da rakiplerine galibiyet şansı vermeden serileri kazanan taraf oldu.

FlyQuest 0-2 Team Dignitas

Serinin ilk karşılaşmasında DIG orta koridorda Zed tercihi yaparken, FLY buna Jarvan tercihiyle cevap verdi. Son zamanlarda nişancı rolünde sık gördüğümüz Ziggs seçimini yapan taraf DIG oldu. Graves alt koridora düzenlediği ninja baskınla oyunun ilk kanını DIG’a kazandırdı.  On dokuzuncu dakikada nehirde görüş hakimiyetini sağlayan FLY orta koridorda DIG alt koridor ikilisini avlamayı başardı.  Savaşın devam etmesiyle Shen’in üçte üç yapmasına rağmen dörde üç değişimle savaştan avantajlı ayrılan taraf FLY oldu. Yirmi birinci dakikada ejder arkasında rakibini iyi kapatan DIG başlattığı savaşta bir skor verirken dört skor ve Alev Ejderi’ni almayı başardı. Yirmi beşinci dakikada FLY orta koridor inhibitörünü kuşatırken DIG üst koridor inhibitörünü kuşatarak rakibinin hamlesini yanıtsız bırakmadı ve iki takımda inhibitörleri düşürmeyi başardı. Yirmi altıncı dakikada orta koridorda başlayan takım savaşında DIG skor vermeden üç skor çıkarıp barona yönelerek vadinin ilk Baron’unu almayı başardı. Yirmi dokuzuncu dakikada alt koridor inhibitörünü kuşatan DIG aldıkları bir skorla inhibitörü düşürdü. Orta koridor inhibitörüne yönelen ve yıkmayı başaran DIG otuzuncu dakikada Nexus’u yıkarak serinin ilk maçından galip ayrılan taraf oldu.

İkinci maçta da orta koridorda Zed-Jarvan seçimi yapılırken üst koridorda Rumble ve Maokai karşı karşıya geldi. Erken oyunda üst koridora baskı kuran DIG ormancısı Kha’zix dakika ikide attığı erken baskınla ilk kanı almayı başardı. Kha’zix’in üst koridor ağırlıklı oynamasını fırsata çeviren Rengar sekizinci dakikada alt koridora Jarvan’la düzenlediği baskınla bir skor çıkardı. DIG oyuncularının üst koridora yaptığı rotasyonda agresif sıçra kullanan Zyra’yı cezalandıran FLY savaşın devamında dört skor çıkararak takastan avantajlı ayrıldı. On yedinci dakikada orta koridorda başlayan takım savaşından FLY dörde üçlük skor değişimiyle ayrılmasına rağmen orta koridor kulesini düşürerek durumu dengeledi. Yirminci dakikada üst koridorda başlayan savaşta Zed Sivir’i düşürmeyi başardı fakat kendisi de düştü. Nişancısı olmadığı halde savaşın devamında iki skor çıkarmayı daha başaran FLY aldıkları kule ile birlikte bu savaştan da üstün ayrıldı. Yirmi beşinci dakikada barona başlayan FLY Rengar’ın çarpı kaçırmasıyla baronu Kha’zix’e kaptırdı. Otuz birinci dakikada orta koridorda başlayan takım savaşı FLY için kabusa dönüşürken DIG kısa süren takım savaşında katliam alarak vadinin ikinci baronunu da almayı başardı. Otuz üçüncü dakikada alt ormanda görüşü olmamasına rağmen savaş arayan FLY’ı cezalandıran DIG bir kez daha katliam aldı ve otuz dördüncü dakikada oyunu bitirerek serinin ikinci maçından da galip ayrıldı.

Team Envy 0-2 Phoenix1

İlk oyunda iki taraf metanın güçlü şampiyonlarından Ryze, LeBlanc, Jayce ve Camille’i yasaklamayı tercih etti. NV’nin alt koridorda Varus-Zyra seçimine, P1 Jhin-Miss Fortune ikilisiyle karşılık verdi.  Oyunun ilk kanı LirA’nın alt koridora düzenlediği başarılı baskınla NV’ye gitti. Yirminci dakikada üst koridorda başlayan takım savaşında iki tarafta güvenli oynamayı tercih etti ve savaş bire bir değişimle sonuçlandı. Otuz üçüncü dakikada Barona başlayan P1 NV’nin tüm çabalarına rağmen Baronu almayı başarırken NV’nin başlattığı savaş üçe bir değişimle NV lehine sonuçlandı. Kırk ikinci dakikada Barona başlayan taraf bu sefer NV’ydi. Baron etrafında görüşe hakim olan P1 NV’nin baron hamlesine anında cevap verdi. İlk etapta NV’nin Baronu bırakmasını sağlan P1 sonrasında başlayan takım savaşında iki skor vererek rakibinin Baronu almasını engelleyemedi. Kırk altıncı dakikada orta koridorda Maokai’yi düşürmeyi başaran NV, ejderhaya yönelerek kırk yedinci dakikada Kadim Ejder’i alan taraf oldu. Elli beşinci dakikada NV’nin baron girişimi Kha’zix’in baronu çalmasıyla sonuçlandı ve ardından çıkan takım savaşında P1 dört skor çıkararak elli altıncı dakikada oyunu bitirdi.

Serinin ikinci maçının seçim ekranında P1 üst koridorda bu sezon görmeye alışık olmadığımız Gangplank tercihinde bulurken orta koridorda Syndra ve Jayce karşı karşıya geldi. Oyunun ilk takım savaşı henüz dakika üçte başlarken savaş NV’nin skor vermeden iki skor almasıyla sonuçlandı. Dokuzuncu dakikada üst koridor kulesini düşürmek isteyen P1’a cevap veren NV üst koridora yaptığı başarılı rotasyon sonucunda iki skor çıkararak oyunu domine etmeye başladı. Yirmi ikinci dakikada NV’nin baron etrafında görüşünün olmamasını fırsata çeviren P1 vadinin ilk Baronunu zorlanmadan alan taraf oldu. Baron güçlendirmesiyle üst koridora yönelen ve son dış kuleyi kuşatan P1 başlattığı takım savaşında dört skor ile birlikte inhibitörü de almayı başardı. Yirmi sekizinci dakikada mega minyonların ittirmesini fırsata çeviren P1 üst koridor inhibitörünü de düşürdü. Yirmi dokuzuncu dakikada başlayan savaşta iki skor çıkaran P1 Nexus’u yıkarak serinin ikinci maçından da galip ayrılan taraf oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir