League of Legends

MSI 2019’un son finalisti G2 oldu

Riot Games

MSI 2019 Yarı Final turunda SKT’yi 3-2 ile geçen G2, finalde Team Liquid’in rakibi oldu.

MSI 2019 Yarı Final turunda Kore temsilcisi SKT ve Avrupa temsilcisi G2 karşı karşıya geldi. Grup aşamasını 3. sırada bitiren G2 grupta oynanan iki maçı da kazanmayı başarmıştı. Bu iki ekibin arasında oynanan yarı final mücadelesi 5 maç sürdü. Oynanan 5 maçın ardından gülen taraf G2 oldu. LEC ekibi yarın oynanacak final mücadelesinde Team Liquid’in rakibi oldu. MSI 2019 finali 19 Mayıs Pazar saat 10:00’da başlayacak. Bakalım MSI 2019’u Kuzey Amerika temsilcisi Team Liquid mi, yoksa Avrupa temsilcisi G2 mu kazanacak?

1. Maç

G2 alt koridora Sona- Taric ikilisini seçti. Teddy, henüz minyonlar çıkmadan ilk kanı almayı başardı. Avrupa temsilcisi maçı çevirmek için bazı hamleler yapsa da SKT pozisyonları daha iyi oynayan taraf oldu. Böylelikle 6. dakika civarlarında 3000 altınlık bir fark oluştu. Clid, Jankos’un baskınlarını tahmin edip pozisyonlara yakın oynadı. Clid’in bu hamlesi SKT adına yan koridorlarda yapılan savaşların kazanılmasında etkili oldu. Kore ekibi arayı yavaş yavaş açtı. Serinin ilk maçı 24 dakikada bitti ve SKT 1-0 öne geçti.

2. Maç

Jankos alt koridora yaptığı baskınla takımına 2 skor kazandırmayı başardı. Clid yine pozisyonu okudu ancak bu sefer Jankos’un baskınına yetişemedi. Üst koridorda Khan, minyonda Wunder’in gerisinde olsa da bire birde rakibini katletmeyi başardı. SKT rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendirerek maça yeniden ortak oldu. Caps oyunun orta bölümünde birçok hata yaptı. G2 altın farkını korudu ve objektifleri topladı. Caps belirli bir dakikadan sonra durdurulamaz hale geldi. Beşte beş yapan orta koridor takımına maçı kazandırmayı başardı. Seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Clid, serinin üçüncü maçına harika başladı. İlk kanı üst koridordan alan oyuncu aktif oyununu sürdürerek orta koridoru ziyaret etti. Buradan da 2 skor çıkaran Koreli durdurulamaz bir hale geldi. Ormancı uzun süre takımının her skoruna katkıda bulundu. Jankos ise o kadar etkili olamadı. Polonyalı oyuncu elinden geleni yapsa da Clid’in erkenden aldığı 3 skor işlerini bir hayli zorlaştırdı. SKT tarafında Teddy de muazzam bir Varus performansı sergiledi. Durum böyle olunca altın farkı da bir hayli açıldı. Kore temsilcisi mücadeleyi 34 dakikada bitirdi ve seride 2-1 öne geçmeyi başardı.

4. Maç

Jankos üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Wunder’e kazandırmayı başardı. Clid yine RekSai oynadı ancak erken oyunda bir önceki maçta yarattığı etkiyi yaratmayı başaramadı. G2 doğru savaşları buldu ve Caps’in önderliğinde momentumu arkasına aldı. Faker orta koridorda yapılan savaşta harika oynarak takımını maçta tuttu. Wunder’in ultileriyle takım savaşlarını kazanmaya devam eden G2 aradaki farkı açtı ve objektifleri topladı. Wunder ve Caps “backdoor” yaparak mücadeleyi takımlarına kazandırdı ve seriyi 5. maça götürdü.

5. Maç

G2 serinin son maçında üst koridora Pyke ve alt koridora Syndra seçimlerini yaptı. Faker ise Leblanc seçti. Clid erken oyunda baskınlarıyla koridorlarını öne geçirdi. Buna rağmen ilk kanı alan taraf G2 oldu ancak SKT dönüş skorunu almayı başardı. Wunder, Pyke’la muazzam bir oyun geçirdi. Gezgin Çizmesi’yle yan koridorlara baskına giden isim 14 dakikada 5 skor aldı. G2 takım olarak daha iyi oynayan taraftı. Mikyx’in başarılı Galio performansıyla takım savaşlarından önde çıkan LEC temsilcisi birkaç hata yapmasına rağmen mücadeleyi 30 dakikada kazanıp finale yükselmeyi başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir