League of Legends

LPL’de ilk finalist JD Gaming oldu

Riot Games

Yarı finalde FunPlus Phoenix’i 3-2 ile geçen JD Gaming, finale çıkan ilk ekip oldu.

Eski dünya şampiyonu Imp’in kadrosunda bulunduğu JD Gaming bu mevsim normal sezonu 8. sırada bitirdi. Playofflara kıl payı katılmayı başaran ekip burada mükemmel bir performans sergiliyor. İlk elemede Team WE karşısına çıkan ekip bu seriden 3-1 galip ayrıldı. Çeyrek finalde ise Uzi’nin kadrosunda bulunduğu RNG ile mücadele eden takım bu seriyi de 3-2 kazandı. Yarı finalde ise normal sezon lideri FPX ile karşılaşan JD Gaming, çekişmeli 5 maçın ardından adını finale yazdırdı. Ekibin finaldeki rakibi yarın oynanacak Invictus Gaming- Topsports Gaming mücadelesinin ardından belli olacak.

1. Maç

İlk maç LPL’ye göre sakin başladı. İlk kan 10. dakikada FPX tarafına gitti. Ejderleri de alan ekip altında öne geçti ancak diğer tarafta Zoom harika bir Ryze oyunu oynadı. Takım savaşlarında varlığını hissettiren oyuncu takımını oyunda tuttu. FPX yapılan takım savaşlarının ardından ipleri eline aldı. Gimgoon harika Kennen ultileriyle takımına savaşları kazandırdı. Yavaş yavaş aradaki farkı açan FunPlus Phoenix 39. dakikada ilk oyunu bitirmeyi başardı.

2. Maç

JD Gaming serinin ikinci maçına harika başladı. Takım 6. dakikada yaptığı savaştan 4 skor alıp rakibine hiç skor vermedi. Alt koridordaki baskıyı arttıran JDG’de Imp’in elindeki Ashe 3/0/4’e geldi. Bu dakikadan sonra JDG maçı kazanmak adına büyük bir şans yakaladı. Ekip rakibini adeta yok etti. FPX geri dönmek adına bir hamle bile yapamadı ve mücadele 22 dakikanın ardından son buldu.

3. Maç

Serinin üçüncü maçında ilk kan FPX tarafına gitti ama Flawless geri dönüş skorunu almayı başardı. Alt koridordaki savaşı da kazanan JD Gaming maçta yine üstünlüğü eline aldı. Buna rağmen FunPlus Phoenix rakibinin bu dakikadan sonra yaptığı hataları iyi değerlendirdi. Objektifleri de hanesine toplayan ekip orta oyunda çok öne geçti. FPX bu üstünlüğü çok iyi kullandı ve 26. dakikada mücadeleyi kazanıp seride öne geçti.

4. Maç

İlk kanı yine üst koridordan FPX almayı başardı. Tian seri boyunca Zoom’un üstüne oynadı. Geç oyuna kadar kafa kafaya bir mücadele izledik. Hem altın hem de skorlar neredeyse eşit giderken FPX 26. dakikada takım savaşını kazanarak Baron’u aldı. Bu dakikadan sonra galibiyete kesin gözüyle bakılırken eski dünya şampiyonu Imp maça ağırlığını koydu. Takım savaşlarında harika pozisyon alan oyuncu takımının maçı kazanmasında büyük rol oynadı. 35 dakikanın ardından seride durum 2-2’ye geldi.

5. Maç

Maç adeta kanla başladı. Henüz 2. dakikada nehirdeki dörde dört savaştan üstün çıkan FPX tarafı oldu. FunPlus Phoenix harika savaşlara devam etti ve henüz 8. dakikada altın farkını 1500 civarına getirdi. JD Gaming ise buna karşılık harika rotasyonlarla 4 kule düşürmeyi başarınca altında öne geçti. Baron savaşında katliam yapmayı başaran JDG bir anda maöa geri döndü ve ipleri eline aldı. Takım savaşlarını da kazanmayı başaran ekip 37. dakikada maçı bitireren seriyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir