League of Legends

LoL oynarken yakalanan hırsız, oyunu bitmeden teslim olmadı

League of Legends ile ilgili eşi benzerine rastlanmadığını düşündüğümüz çok ilginç bir olay yaşandı. Çinli bir hırsız, internet kafede League of Legends oynarken yakalandı ve polislerden oyunu bitirene kadar beklemelerini istedi. Beklemeleri halinde suçlarını itiraf edeceğini de söyleyen hırsızın bu isteğini polisler kırmadı ve League of Legends maçının bitmesi beklendi.

Çin’de Chongqing News programındaki habere göre, iki adet laptop çalan bir adam, polislerin sıkı takibi ardından bir internet kafede bulundu. Arama kararını gösteren polisi gören hırsız, sakin bir şekilde suçunu hatırladı ve “Takım arkadaşlarımı hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum, eğer oyunumu bitirmeme izin verirseniz her şeyi itiraf edeceğim” diyerek karşılık verdi. Hırsızın bu isteğini yerine getiren polis, oyun bittikten sonra adamı tutukladı.

Sonradan yapılan bir açıklama ile laptop çalan hırsızın bir oyun bağımlısı olduğu ve rehabilitasyon kampına göndereceği açıklandı. Hırsızın bir evi ya da işi olmadığı, tek yaptığının internet kafede oyun oynamak olduğu da açıklanan bilgiler arasında.

Reddit’in League of Legends subreddit’inde bugün ilk sayfaya çıkan olay kullanıcılar tarafından da oldukça ilgi çekici bulundu. İlk duyduğunda takım oyununun önemini bilen her LoL oyuncusunu biraz duygulandıracağını düşündüğümüz hırsız, herkesin bugünlük kahramanı oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir