League of Legends

Letme, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladı

Riot Games

Son olarak LPL ekibi RNG’de forma giyen Letme, profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

Geçtiğimiz mevsim dinlenme kararı alan oyuncu takımıyla hiçbir maça çıkmadı. Letme, mevsim başında emekli olmayı düşündüğünü duyurmuştu. Oyuncunun bu kararı almasındaki en büyük etken performansındaki büyük düşüştü. Emekli olmaktan vazgeçen Letme, inaktif konumuna geçerek geçtiğimiz mevsim oynamadı. RNG’nin Twitter üstünden yaptığı açıklamada tecrübeli üst koridorun profesyonel oyunculuk kariyerine son verdiği duyurdu.

Letme, 2014 yılından beri LPL’de mücadele ediyor. Çinli üst koridor ilk olarak Gamtee ekibiyle LPL’e çıkmayı başardı ve takımıyla bir süre ligde devam etti. Ardından RNG’ye transfer olan oyuncu kariyerinin sonuna kadar takımdan ayrılmadı. Letme, bu sürede sadece 2 mevsim RNG’nin alt takımı olan Star Horn Royal Club’da oynadı. Çin İkinci Ligi olan LSPL’de mücadele eden ekip LPL’e çıkmayı başaramadı. Takımıyla birçok başarı yakalayan üst koridor LPL şampiyonlukları, Worlds çeyrek finali ve Worlds yarı finali görmeyi başardı.

Bu karar bir süredir bekleniyordu diyebiliriz. Geçtiğimiz mevsim AmazingJ’in performansından memnun olmayan RNG, Zz1tai ile yeniden anlaşmıştı. Gelecek mevsimde üst koridor açığını doldurmak isteyen ekip Suning’in üst koridoru XiaoAl’ı transfer etti. XiaoAl yeni sezonda Langx ismiyle boy gösterecek.

RNG’nin League of Legends sahnesine kazandırdığı oyunculardan biri olan Letme bu kararıyla birçok hayranını üzdü. Oyuncunun başarılı bir sezonun ardından emekli olması bekleniyordu. Bakalım bu karar gelecekte Letme’ye neler getirecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir