League of Legends

League of Legends’ta teslim olma süresi 15 dakikaya iniyor

Her sezon öncesi köklü değişikliklerle değişen League of Legends’ta altı yıldır aynı kalan ve değişmeyen özelliklerden birisi teslim olma süresiydi. Çok daha hızlanan oyunda teslim olmak için 20. dakikayı beklemek çoğu zaman için can sıkıcı olabiliyordu. Bu durumu değiştirmeyi planlayan Riot Games, geliştirici bloğunda yaptığı açıklama ile sürenin 15. dakikaya çekileceğini, en azından bir sunucuda deneneceğini duyurdu.

Artık bir klişe haline gelen “20’de FF” cümlesi, Riot Games’in getireceği güncelleme ile tarihe karışabilir. Oyundaki değişiklikle ile ilgili geliştirici bloğunda aktif bir şekilde soruları cevaplayan Meddler, teslim olma süresinin 20’den 15’e çekileceğini duyurdu. Bu değişikliği öncelikle bir sunucuda denemeyi amaçlayan Riot Games, bir süre sonra özellik amaçlandığı gibi kullanılıyorsa globale uygulamayı planlıyor.

Dışarıdan bakıldığında beş dakika çok büyük bir fark yaratmayacakmış gibi gözükse de, League of Legends’ın kültürüne yerleşen “en az 20 dakikalık oyun” olgusu tarihe karışacak. Çoğu zaman erken oyunda ağır bir yenilgi alan oyuncular yirminci dakikaya kadar beklemek zorunda kalıyordu. Oyundan çıkmak gibi bir seçenek ise, Riot Games’in getirdiği Leaverbuster sistemi ile ortadan kalkmıştı.

Erken oyunun çok daha hızlı olduğu bu günlerde teslim olma süresinin 15’e çekilmesi ise oldukça mantıklı bir hareket olarak görülüyor. Sezon 7 değişiklikleri konuşulduğu sırada oyunculara erken teslim olma özelliğinin getirileceği söz verilmişti. Bu değişikliğin hangi yamada ve hangi sunucuda uygulanacağı bilinmiyor. Daha önce de Riot Games’in değişikliklerinin denendiği “pilot” sunuculardan birisi olan Türkiye’de bu değişikliği görme ihtimalimiz bulunuyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir