League of Legends

League of Legends’ta arkadaşlarla girilen oyunlara sesli sohbet özelliği geliyor

Daha önce arkadaşlarıyla oynamayı seven oyuncular için sesli sohbet özelliği üzerinde çalıştığını duyuran Riot Games, bu özelliğin PBE’ye getirildiğini açıkladı. Sesli sohbetin birkaç yama sonra tüm sunucularda aktif olarak kullanılması bekleniyor.

Geliştirici bloğunda açıklamalarda bulunan Chupaacabra, sesli sohbet özelliğinin nasıl kullanıldığını da açıkladı. Öncelikle belirtelim, Riot Games’in bu özelliği birlikte oynayan oyuncular dışında herkese sunmak gibi bir planı yok. Elbette akla gelen ilk şey, hali hazırda beraber oynayan oyuncuların Discord ya da Teamspeak gibi üçüncü parti yazılımları kullandığı yönünde. Bunun da farkında olarak sesli sohbeti oyuna getirdiklerini belirten Riot, oyunculara alternatif sunmak istedikleri için bu özellik üstünde çalıştıklarını da belirtti.

Peki sistem nasıl çalışıyor? Arkadaşınızla bir partiye girdiğiniz anca sesli sohbet özelliği de aktif oluyor. Partideki insanların sesini ayarlamak üzere de istemcinin sağ köşesinde arkadaş listesinin yanında hemen küçük bir panel açılıyor. Burada sohbet kısmında kimlerin olduğunu görebiliyorsunuz.

Eğer sohbete otomatik olarak katılmak istemiyorsanız oyun içinde bunu engellemenizi sağlayacak bir ayar olacak. Lobideyken de arkadaşlarınızın simgelerinin üstünde bir hare olacak ve bununla kimin konuştuğunu görebileceğiz.

Şampiyon seçiminde de sesli sohbet paneline erişimimiz bulunacak.

Oyundayken de ses paneline minimap’in hemen solundaki butonla ulaşabileceğiz. Ayrıca “m”ye bastığımızda da bu panel açılacak. Her yazılımda olduğu gibi League of Legends’taki sesli sohbette de push-to-talk özelliği olacak.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Fahrettin

    24 Şubat 2018 at 00:31

    Bir zahmet artık gelsin geç bile kalınmış bir durum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir