League of Legends

LCS Mevsimin Çaylağı ve Mevsimin Koçu ödülleri sahiplerini buldu

Riot Games

LCS Mevsimin Çaylağı ödülünü V1per alırken Mevsimin Koçu Reapered oldu.

LCS kadrolarına baktığımızda fazla çaylak olmadığını görebiliriz. Koç kısmında ise Reapered, Cain ve Zikz üçlüsünden birini ödülü alması bekleniyordu. Normal sezona ithafen oy sistemiyle dağıtılan ödüllerin sahiplerini bulmasıyla sezonun dikkat çeken isimleri belli oldu.

LCS Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibi V1per bu mevsim harika bir performans sergilemedi. Ortalama bir oyun oynayan isim yeri geldiğinde takımı adına elini taşın altına koymayı bildi. FlyQuest cephesinde oyun yapan taraf genelde orman ve orta koridor ikilisi. Santorin ve Pobelter takımın çoğu yükünü sırtına topluyor ve geri kalan oyuncular bunun etrafında oynuyor. V1per ise bu ikiliye destek olarak fena olmayan bir performans sergiledi diyebiliriz. Üst koridorun mekanikleri en çok dikkat çeken noktası.

LCS Mevsimin Koçu ödülü Reapered’a gitti. Cloud9 koçunun bu ödülü alması aslında bekleniyordu. Koreli koç Kuzey Amerika’ya geldiği günden bu yana şampiyon seçim ekranında harika işler başardı. Bu mevsim de aynı performansını devam ettiren isim çoğu tarafından bölgenin en iyi koçlarından biri olarak kabul ediliyor. 3 senedir C9 çatısı altında bulunan koç bu sürede birçok başarı elde etti. Takım bu mevsim ise normal sezonu ikinci sırada tamamladı.

Broken Blade daha önce ligimizde oynadığı için çaylak olarak sayılmıyor. Böyle bir kural olmasaydı muhtemelen LCS Mevsimin Çaylağı ödülünün sahibi olabilirdi. Takımıyla sezon genelinde iyi bir performans ortaya koyan isim yine de mevsimin en iyi üçüncü beşlisine girmeyi başardı. V1per ise bu kadrolardan birinde kendine yer bulamadı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir