League of Legends

LCS All Pro Team ödülleri dağıtıldı

Riot Games tarafından verilen ve sezon sonu oyuncuların performansına göre belirlenen All Pro Team ödülleri, Kuzey Amerika ve Avrupa liginde dağıtıldı.Avrupa LCS’de fırtına gibi esen ve finale çıkmasına rağmen hala yenilmeyip 21-0’lık bir seriyi elinde tutan Fnatic’in tüm oyuncuları, Avrupa LCS All Pro Team ödülünün sahibi olurken, Kuzey Amerika’da bu ödüller TIP, TL ve CLG arasında paylaşıldı.

Fnatic’in oyuncuları Huni, ReignOver, Febiven, Rekkles ve Yellowstar, kendi rollerinde LCS All Pro ödülünün sahibi oldu. Takımın olağanüstü performansı, harika takım savaşı mekanikleri, takımı ligde yenilmez yaptı diyebiliriz. Üst koridordaki yıldız oyuncu Huni, mevsimi 4.9 KDA ile tamamlarken, takımın kaptanı Yellowstar ise 16.3 KDA ve maç başına yaptığı ortalama 13 asist ile mükemmel bir performans ortaya koydu.

Kuzey Amerika LCS All Pro ödülleri ise, yukarıda belirttiğimiz gibi Team Impulse, Team Liquid ve Counter Logic Gaming arasında paylaşıldı. Team Impulse’dan üst koridor oyuncusu Impact ve orman oyuncusu Rush bu ödülü kazanırken, Team Liquid’ten orta koridor oyuncusu Fenix ve nişancı Piglet All Pro ödülünün sahibi oldu. Son olarak da CLG takımının sezon boyunca istikrarlı ve üst düzey performans gösteren oyuncusu Aphromoo da, All Pro ödüllerini destek oyuncusu olarak aldı.

Ligdeki üst koridor-ormancı ikilileri arasında açık ara en başarılı duo olan Impact-Rush, Team Impulse’un sezonun 2 yarısındaki kazanma serisinde büyük rol oynadı. Özellikle de Rush, LCS seviyesinde bir ormancı olarak kendisini çok geliştirdi. Fenix, Team Liquid’in kritik maçlarında sahneye çıkıp kritik hamleler yaparak takımına bir çok kez galibiyet getirdi. Bir diğer dünya yıldızı Piglet de, takıma ve Amerika’ya alıştıktan sonra kendisinden beklenen performansları ortaya koydu. Counter Logic Gaming’in “mastermind”ı olarak gösterebileceğimiz Aphromoo ise, mevsim boyunca 4.6 KDA ve maç başına 12.1 asist ortalaması yakalarken, takımının adını finale yazdırmasında büyük rol oynadı.

Geçtiğimiz haftaki Prime Time League’de de en iyi koç ödülleri, Team Liquid koçu Peter Zhang ve Fnatic’in koçu Luis “Deilor” Sevilla Petit’e verilmişti. Ligdeki en iyi oyuncu ödülleri ise Origen takımının başarılı nişancısı “Niels” ve Gravity’nin orman oyuncusu Move’a verilmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir