League of Legends

Kanani, SK Gaming Akademi’nin koçu oldu

SK Gaming

Bir zamanlar ülkemizde de forma giyen Kanani, akademi takımı olan SK Gaming Prime koç ekibine katıldı.

Sacre, Phrenic, Jenax, Keduii ve Doss beşlisiyle Almanya Ligi’nde mücadele eden SK Gaming Prime, normal sezonu lider bitirdi. Sezon başında tecrübeli Brokenshard ile yola başlayan takım koçu terfi ettirerek as takım koçu olarak görevlendirmişti. LEC’de mücadele eden SK Gaming Brokenshard ile fena olmayan bir iş çıkardı. Organizasyon Brokenshard’ın sahnede geçirdiği 2 haftanın ardından bu görevi Realistik’e verdi. Brokenshard yine ana koç olsa da sahnede yer almadı. Şu an iki takımın da koçluk görevini üstlenen isim, Kanani’nin gelmesiyle hangi görevleri üstlenecek henüz belli değil.

Almanya doğumlu Kanani ülkemizde Oyun Hizmetleri, Team Aurora, ANT Gaming, Victorious Ace ve Galatasaray Esports forması giydi. Bunun üstüne Team Aurora’da koç olarak da görev alan isim Team Galakticos bünyesinde analistlik görevinde bulundu. Hem oyunculuk kariyerinde hem de koçluk kariyerinde çok çalışmasıyla bilinen Kanani 2015 yılından beri espor sahnesinde bulunuyor.

Oyuncu geçtiğimiz mevsimlerde MAD Lions ve Team Vitality Akademi gibi ekiplerde hem analistlik hem de koçluk görevlerinde bulundu. Kendini geliştirmeyi başaran eski ormancı her geçen mevsim gittiği yerde taraftarların ve organizasyonun sevdiği isimlerden biri haline geliyor.

Kanani takımıyla birlikte Almanya Ligi playofflarında mücadele edecek. SK Gaming Prime turnuvanın favorisi konumunda. Takımın ana koçu hala Brokenshard olarak gözüküyor. Bakalım Kanani ile SK Gaming Prime playofflarda neler yapacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir