League of Legends

Invictus Gaming ve G2, Worlds 2018’de yarı finale yükseldi

Riot Games

Hali hazırda fazlasıyla çılgın bir turnuva olan Worlds 2018’de sürprizler çeyrek final maçlarında da devam ediyor. Günün ilk serisinde KT’yi eleyen Invictus Gaming ile Royal Never Give Up’ı yenen G2, turnuvada Yarı Final’e yükseldi. 

Her iki serinin de nefes kestiğini söylemek gerekiyor. Turnuvanın favorisi olarak gösterilen iki takımın daha çeyrek finalden elenmesi, Worlds 2018’de herkesin herkesi yenebileceğinin bir göstergesi. KT-IG serisi de bu şekilde başladı. IG’nin ilk iki oyunda fırtına gibi bir performans sergilemesi, KT’nin rakibini hafife almasıyla bağdaştırılabilse de özellikle serinin beşinci maçında takım neler yapabileceğini gösterdi. 2-0’dan 2-2’ye gelen seride herkes KT’nin son maçı kazanacağını düşünüyordu. Fakat JackeyLove’ın harika Xayah performansı, tek bir takım savaşının kazanılmasıyla maçın tamamen IG’nin lehine sonuçlanmasına sebep oldu ve LPL ikincisi, LCK birincisini turnuva dışına itti.

G2-RNG serisi de beş maça uzadı. Kendi tarzını Vadi’ye yansıtmayı başaran G2, ayrık ittiren şampiyonlarla yan koridorlarda avantaj elde etti. RNG ise son iki karşılaşma dışında tüm maçlarda alt koridordan elde ettiği fırsatı maça çevirmeyi başardı. Fakat dördüncü maçta rüzgar tamamıyla G2 tarafına döndü. Neredeyse kusursuz bir oyun oynayan takım, son maçta da bunu tekrarladı. Perkz ve Wunder’ın koridorunu kazandığında maç da G2’ye geldi. Son karşılaşmada harika bir LeBlanc performansı ortaya koyan Perkz, serinin de oyuncusuydu. Uzi-Ming koridorunda hayatta kalan ve baskınları skora dönüştüren Hjarnan-Wadid ikilisi de galibiyette büyük bir rol oynadı. Herkesin mucize olarak gördüğü sonuç gerçek oldu ve G2, RNG’yi 3-2 yenerek turnuvada yarı finale yükseldi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir