League of Legends

Holyphoenix Avrupa Yükselme Ligi’ne transfer oldu

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en köklü takımlarından olan HWA’nın nişancısı Holyphoenix, Avrupa Yükselme Ligi’nin yeni kurulan takımı Team Huma‘ya transfer oldu. Takımın kadrosunda birden fazla LCS tecrübesi olan oyuncu yer alıyor. Team Huma’nın kadrosu ise şu şekilde:

 • Werlyb
 • Santorin
 • GodBro
 • HolyPhoenix
 • JeSuisKaas

Takımın özellikle de üst koridor ve ormancı pozisyonundaki oyuncular oldukça tecrübeli. Werlyb, Giants Gaming ile Avrupa LCS’te iki mevsim oynamıştı. Takımda parlayan oyuncu olmasa da istikrarlı bir şekilde oynayan Werlyb, Jax oyunları ile tanınıyor. Santorin ise Amerika LCS’in en eski takımı olan Team SoloMid’in eski ormancısı. TSM’de performansı oldukça eleştirilen yıldız oyuncu, emekli olduğunu açıklamıştı. Danimarkalı oyuncu, League of Legends kariyerine Avrupa Yükselme Ligi’nde devam edecek. GodBro ise Avrupa Yükselme Ligi’ni yakından takip eden seyirciler için oldukça tanıdık bir isim. SK Gaming Prime ve Ex Nihilo takımlarında oynamış oyuncu, EU CS’nin en yetenekli orta koridor oyuncularından birisi olarak gösteriliyor. Takımın desteği JeSuisKaas ise geçtiğimiz mevsim Copenhagen Wolves’ta oynamış, performansı mükemmel olmasa bile ortalama bir seviyede seyretmişti.

HolyPhoenix’in uzun zamandır Avrupa LCS’te oynamak istediği bilinen bir şeydi ama sezon arasında LCS takımlarından teklifler almasına rağmen bir takıma transfer olamamıştı. Bu girişimlerin başarısız olmasından sonra ise Türkiye’de kurulacak “süper takım“ın nişancısı olacağı söylenen HolyPhoenix, Avrupa LCS olmasa bile Avrupa Yükselme Ligi’nde mücadele edecek. Ligdeki tüm takımlar içerisinde oldukça iyi bir kadroya sahip olan takımın, 2016 Avrupa LCS Yaz Mevsimi’nde oynama ihtimali oldukça yüksek.

Oyuncumuz HolyPhoenix’e Avrupa Yükselme Ligi’nde başarılar diliyoruz.

2 Yorum

2 Comments

 1. Kobalt Try

  17 Aralık 2015 at 00:03

  süüper takım kurulmadımı tr de ?

  • Mert Savaş

   19 Aralık 2015 at 01:55

   Şu an kesin bir şey söylemek zor ama kurulma olasılığı bir hayli yüksek.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir