League of Legends

H0R0, Meet Your Makers takımından ayrılıyor

5. sezon başlamadan önce ortalıkta birçok dedikodu dolaşıyordu. Bunların en heyecan verici olanı ise 2 Koreli oyuncunun Batı Avrupa sunucusuna geçeceği yönünde olandı. Sonradan gördük ki bu dedikodu olmaktan çıktı. SKT takımının yedek orman oyuncusu olan H0R0 ve Faker ile 1v1 yapıp kaybeden oyuncu olarak hafızalara kazınan Ryu, Fransız takım Millenium ile anlaştıklarını duyurdu.

Küme düşme maçlarına umutlu çıkan yeni Millenium takımı, ne yazık ki başarısız oldu ve takım bu başarısızlığın ardından dağıldı. Ryu ise Febiven’in Fnatic’e gitmesi ile H2K takımına transfer olurken H0R0 ise büyük umutlarla MYM takımına transfer oldu.  Ryu, H2K takımında kendine yeni bir yuva bulmuş gibi gözüküyor. Ne yazık ki aynı şeyi H0R0 için söylememiz mümkün değil.

Geride kalan 5 haftada sadece 1 galibiyet alan MYM takımı, bunun sorumlusunu bulmak konusunda kararlı olsa hala henüz bir çözüm bulmuş değil. Sezon başında patlak veren Kori skandalından sonra saygınlığını önemli bir ölçüde yitiren MYM, kısa süre önce tecrübeli üst koridor oyuncusu Mimer’ı da yedeğe çekip yerini Gamers 2 takımından tanıdığımız Jwaow’la doldurmuştu. Üst koridordaki oyuncu değişikliği de MYM’in derdine çare olmayınca takım yönetimi gözünü orman oyuncusu H0R0’ya çevirmiş durumda.

Takım genel olarak mükemmel oynamasa bile H0R0’nun istikrarlı oyunları ve takımına sürekli yardımcı olmaya çalışması, kendisinin ne kadar profesyonel ve oyun bilgisi yüksek bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Ne yazık ki DailyDot’un haberine göre kendisine takım içerisinde değer verilmiyor ve H0R0 bundan dolayı zor günler geçirmekte. Söylentiler ise takım yönetiminin H0R0’yu yedeğe alıp yerini LowLandLions White takımının orman oyuncusu Kirei ile doldurmak istediği yönünde.

H0R0’ya yakın kaynaklar ise kendisinin yedeğe alınmasının beklenmeden takımdan ayrılacağını söylüyor. Zaman ne gösterir bilmiyoruz, fakat MYM takımı bu sezon Batı Avrupa sunucunda hala en çok dramaya ev sahipliği yapan takım ünvanını koruyacak gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir