League of Legends

Gragas’ın Vücut Darbesi-Sıçra kombosu değişiyor

Hala metanın en güçlü orman şampiyonlarından birisi olan Gragas’ın geliştirici bloğunda yapılan açıklamalara göre E yeteneği olan Vücut Darbesi’ne bir güncelleme gelecek. 

Orman ve orman şampiyonları üzerinde her yıl sezon öncesi yamalarda değişiklikler yapan Riot, bu geleneği bu yıl da bozmuyor. Kamplardan alınan deneyim miktarının değiştirilmesi planlanırken şampiyonlar da bu güncellemelerden nasibini alıyor. Riot’ın gözünü diktiği ilk şampiyon ise Gragas. Geliştirici bloğunda Gragas ile ilgili herhangi bir plan olup olmadığı sorusuna Meddler şu cevabı verdi:

“Sanırım Gragas’ın Vücut Darbesi’nin hitbox’ını ve potansiyel olarak Sıçra+E kullanımını değiştireceğiz. Bu iki yetenek şampiyona savaş başlatma mekaniği konusunda fazla güç katıyor ve doğal olarak bir tank olarak oynanması daha cazip oluyor. Aslında bu konuya son birkaç yamada eğilmek istedik fakat sonuç olarak Worlds sonrası yamalara bıraktık.”

Gragas’ın absürd bir şekilde güçlü olduğu su götürmez bir gerçek. Fakat şu anki halinin oldukça dengeli olduğundan bahsetmek gerekiyor. Orjinal olarak yüksek AP oranlı yeteneklere sahip olan ve etkili bir orta koridor şampiyonu olarak kullanılan şampiyon, daha sonra orman metasına girmiş ve E+Sıçra+W+R kombosunun akıcılığından ötürü kusursuz bir takım savaşı başlatma aracı olarak kullanılmıştı. Bu hali de güçsüzleştirilen şampiyonun son olarak ultisinin kullanım süresi uzatılmış, böylelikle rakiplere sıçra ile kaçma imkanı tanınmıştı.

Gragas’ın E+Sıçra kombosu hala etkili bir kitle kontrol aracı. Ki Riot Games, kombonun hitbox’ının zaman zaman saçmaladığı konusunda da haklı. Fakat oyuncuların en büyük çekincesi Riot’ın yeteneğin mekaniklerine derinden etki edecek değişiklikler gerçekleştirmesi ve bunun şampiyonun oynanabilirliğini azaltması yönünde. Worlds sonrası gelecek bu değişikliklerin neler olacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir