League of Legends

5Mid Özel: Galatasaray Esports’un geleceği

Spor kulüplerinin espora girişi konusunda Beşiktaş ile tüm dünyaya örnek olan Türkiye Şampiyonluk Ligi, geçtiğimiz mevsim Fenerbahçe ve Galatasaray isimlerinin de dahil olmasıyla iyice heyecan dolu bir hal aldı. Yine de Türkiye League of Legends sahnesinin belki de en büyük hayal kırıklığını daha ilk mevsiminde ligden düşen Galatasaray yaşadı.

2017 Kış Mevsimi’nde Victorious Ace kadrosu ve yönetimi ile yola devam etme kararı alan Galatasaray, isim hakkını vererek espor dünyasıyla tanıştı; ama bu tanışıklık pek de istendiği gibi sonuçlanmadı. Takım başarısız bir sezonun ardından ligden düşerken, bundan sonra nasıl devam edeceği büyük merak konusuydu. Neyse ki Galatasaray Spor Kulübü espora küsmedi ve kısa süre önce duyurduğu üzere Victorious Ace’in Yükselme Ligi’ndeki yerini satın aldı, yönetimi de bu sefer bizzat üstlendi. Espora ilk giren Beşiktaş da yine öncelikle isim hakkını vermiş, ligden düştükten sonra sahneden uzaklaşmıştı. Fenerbahçe ise 1907 Fenerbahçe Derneği aracılığıyla espordaki şansını denemeye karar vermişti. Bu yüzden Galatasaray’ın Yükselme Ligi için gerçekleştirdiği bu hamle, ülkemiz adına da bir ilk oldu.

Biz de 5Mid olarak Galatasaray Esports’un yeni yönetimi ile takımın geleceğine dair güzel bir sohbet etme fırsatı bulduk. Galatasaray Spor Kulübü, espor sorumlusu olarak profesyonel Counter Strike kariyerini Dark Passage gibi takımlarda geçiren ve 2003’ten bu yana Türkiye espor sahnesinde yer alan Kaan Yılmaz’ı getirirken, kendisi önümüzdeki sürecin çok farklı ilerleyeceğinin ve Galatasaray’ın ismine yaraşır bir şekilde geri döneceğinin sinyalini verdi.

Geçtiğimiz mevsim yaşanan başarısızlığın bilincindeyiz ve bunu kabul etmiş durumdayız. Dışarıdan faktörler ile, sadece isim hakkı vererek başarının gelmeyeceğini kulüp olarak anlamış olduk. Bu yüzden önümüzdeki sezondan itibaren tamamen kendi bütçemiz ve yönetimimiz ile net olarak bu sahneye giriyoruz. Bundan sonra risk alacak lüksümüz yok, gereken tüm hamleleri gerçekleştirerek Galatasaray ismini hak ettiği yerlere getireceğiz. Sağlam adımlarla ilerleyecek ve gelecekte ciddi başarılar elde eden bir takım olacağız.

Takımın Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olmasını bir avantaj olarak nitelendiren Yılmaz, yeni bir sayfa açtıklarını vurgularken bu süreci kulübün sahneye alışması adına da bir fırsat olarak görüyor. Geçtiğimiz mevsim neredeyse her hafta bir oyuncusunu değiştiren Galatasaray’ın Yükselme Ligi için planladığı kadroda ise öncelik sinerji ve istikrar olacak. Kulüp, League of Legends’da başarıya ulaşmak için istikrarın ne kadar önemli olduğunu anlamış durumda. Oyuncuların geçtiğimiz mevsim olduğu gibi olası bir mağlubiyet halinde takımdan gönderileceği düşüncesine girerek psikolojilerinin etkilendiğini belirten Yılmaz, istisnai bir durum yaşanmadığı sürece sezonu başladıkları kadro ile tamamlayacaklarını vurguluyor. Takım kurma sürecinde ise öncelikli hedeflerinin yeni oyunculara birer Galatasaray sporcusu olduklarını aşılamak ve takım içi arkadaşlığı geliştirmek olduğunu söylüyor.

Bu doğrultuda espor oyuncularımızı sadece futbol takımı ile değil, erkek-kadın basketbol, voleybol, tekerlekli sandalye gibi branşlarda mücadele eden oyuncularla tanıştıracak ve bu camiaya ait olduklarını hissettireceğiz. Oyuncularımız bundan sonra Galatasaray’da oynadıklarının farkına varacak ve bu ruhu taşıyacak; Galatasaray kulübü olarak yaşadığımız tüm duyguları iyisiyle kötüsüyle yaşayacak. Şu an espor takımı kulübe katkı sağlayan küçük kardeşler olarak görülüyor ve tüm kulübe bunun doğruluğunu ispatlayacağız.

2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele edecek olan Galatasaray Esports, yönetim ve ligdeki yeni kadrosuyla Şampiyonluk Ligi’ne çıkacağından oldukça emin. Biz de 5Mid olarak Galatasaray Esports’a başarılar diliyor, ülkemizin en köklü kulüplerinden biri olarak sahnede uzun yıllar görme dileklerimizi iletiyoruz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Yiğit

    1 Mayıs 2018 at 20:55

    Şimdi benim takımıma geldi destekci ismi YagizZs ama feedledi ve afk kaldı oyun başında tf deyken afk kaldı repledik yasuo oynuyodu şimdi bakıyorum ama yok ismi destekcilerde niye acaba biri söyleyebilir mi arkadaşlar nasıl bulabilirim ve nerde bulabilirim ismini tipini görmek istiyorum da bilenler söylesin lütfen bekliyorum…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir