League of Legends

Fnatic, takım koçu NicoThePico’nun görevine son verdi

fnatic.com

Resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Fnatic ekibi, takım koçu Nicholas “NicoThePico” Korsgård ile yolların ayrıldığını duyurdu. 

Kötü gidişatın ardından Fnatic League of Legends takımında radikal kararlar alınmaya devam ediyor. Daha önce ormancısı Amazing’in yedeğe çekilip, yerine Broxah’ın takıma dahil edildiğini duyuran ekip, bugün itibariyle takım koçu NicoThePico’nun da görevinden uzaklaştırıldığını takipçileriyle paylaştı. Son haftalar için bu pozisyonun geçici olarak menajer Finlay “Quaye” Stewart tarafından doldurulacağına da açıklamada yer veren Fnatic, Quaye’nin takım analisti ve diğer yardımcılarla birlikte yakın şekilde çalışarak bu değişim sürecinde kadroda yer alan oyunculara elinden gelen yardımı yapacağını belirtti.

Boşalan pozisyona gelecek birini bulana kadar takım için en iyisini yapmaya gayret edeceğini ifade eden Quaye, öncelikli amacının takımdaki atmosferi bozmamak olduğunu belirtti. Ayrıca kendisinin takımla ilgilendiği sırada menajerlikle ilgili sorumluluklarının da Fnatic Academy’de menajerlik görevi yapan Michael “Garki” Bolze tarafından yerine getirileceğini sözlerine ekleyen yeni koç, yetenekli oyunculardan oluşan takım kadrosunun tam kapasitede performans göstermesi için çalışacağını söyledi. Bilindiği üzere Fnatic, bu yıl EU LCS normal sezonunda A grubu içerisinde üçüncü sırada yer alıyor. Giants ve ROCCAT gibi nispeten zayıf takımların olduğu grupta üst sıraları zorlamayı dahi başaramayan ekibin düşme tehlikesi de mevcut. Oynadığı 10 maçta yalnızca dört galibiyet alabilen Fnatic’te, sezon başından beri en çok eleştirilen şey ise seçim yasaklama ekranında yapılan stratejik hamleler. Özellikle Origen ile oynadıkları maçta seçim aşamasında bariz hatalar yapan takımda, koçun görevine son verileceğine kesin gözüyle bakılıyordu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir