League of Legends

Fnatic, 2018’in en çok izlenen League of Legends takımı oldu

Riot Games

Esports Charts’ın verilerine göre maçları 2018 yılı boyunca 42 milyonun üstünde izlenen Fnatic bu alanda açık ara birinci oldu.

2018, espor adına bir hayli verimli geçti. Özellikle League of Legends alanında sponsorluklar ve izlenmeler bir hayli artış gösterdi. Bu gelişim ülkemizde de görüldü. KMF izlenme sayısının artışına buradan ulaşabilirsiniz. Dünya geneline baktığımızda Çin izleyicisinin artışıyla izlenme istatistikleri de artış gösterdi. Başarılı espor istatistik sitesi Esports Charts, Çinli izleyicileri dahil etmeden 2018 yılının en çok izlenen takımlarını derledi. Listenin başını çeken ekip Fnatic oldu.

Fnatic, 2018 yılında Worlds finali oynadı. Caps ve Rekkles önderliğinde harika bir sezon geçiren ekip 2 mevsimde de EU LCS şampiyonu olmayı başardı. MSI’a giden ekip turnuvaya yarı finalde veda etti. Bir sonraki mevsim ise Worlds’e katılan takım burada finale kadar çıktı ancak finalde Invictus Gaming’e boyun eğdi.

Fnatic’in dünya genelinde inanılmaz bir taraftar kitlesi olduğu su götürmez bir gerçek. Kadrosunda bulundurduğu oyuncuların da dünya çapında bilinen isimler olması ekibin popülerliğini ikiye katlıyor. Esports Charts’ın listesine baktığımızda ikinci sırada Cloud9’ın olduğunu görüyoruz. LCS temsilcisi dünyanın en değerli espor organizasyonları listesinde başı çekiyor. Taraftar kitlesi büyük olan ekibin Fnatic’le arasında bu kadar büyük bir fark olması ise şaşkınlıkla karşılandı.

Worlds şampiyonu Invictus Gaming’in listede 10. sırayı almasının en büyük sebebi Çinli izleyicilerin hesaba katılmaması. Çinli izleyicilerle ilgili yapılacak bir listede 10 takımın hepsinin Çin liginden olabileceğini unutmamak gerek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir