League of Legends

EU LCS 2017 Yaz Mevsimi grupları belirlendi

flickr.com/lolesports

Sezon başında format değişikliğine giden ve üç maçlık seriler halinde oynanmaya başlanan EU LCS’te 2017 Yaz Mevsimi grupları belirlendi. Buna göre gruplar şöyle şekillendi:

A grubu B grubu
G2 Esports Unicorns of Love
Fnatic H2K
Misfits Splyce
Roccat Vitality
Ninjas in Pyjamas Mysterious Monkeys

Gruplara baktığımızda Bahar Mevsimi’nden herhangi bir farkı olmadığını grüyoruz. Hatta Ninjas in Pyjamas ve Mysterious Monkeys dahi ligden düşen ve yerini satın aldığı takımların grubunda bulunuyor. Bu elbette Riot Games’in bu grupları oluşturma konusunda ne kadar başarısız olduğunun bir göstergesi. 10 takımın iki gruba ayrılmasının izleyiciler açısından en büyük avantajı takımların aralarında belirli bir rekabet oluşturabilmesiydi.

Riot Games’in şu an kullandığı draft sisteminde ise yılan şeklinde takımlar diğer gruptaki bir rakibi seçiyor, ardından seçilen ekip yine karşı takımdaki rakibini seçiyor. Yani G2 Esports B grubu için H2K’yi tercih ederken H2K ise A grubuna Misfits’i tercih etti. Takımların antrenman partneri olması ve organizasyonel düzeydeki ilişkileri de bu tercihlerde göz önüne alınıyor.

2017 Yaz Mevsimi’nin çok daha eğlenceli ve rekabetçi geçeceğinden ise hiç şüphe yok. G2, Unicorns of Love, Fnatic, H2K ve Splyce gibi takımlar kadro değişikliğine gitmezken Misfits, Roccat ve Vitality ise bir ya da iki oyuncusunu değiştirdi. Ligin iki yeni ekibi Ninjas in Pyjamas ve Mysterious Monkeys ise gruplarının en zayıf takımları olarak gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir