League of Legends

Dark Passage’ın 2017 kadrosu belli oldu

Flickr LoLespor

Şampiyonluk Ligi’nin köklü ekiplerinden Dark Passage, 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosunu duyurdu. Geçtiğimiz yıldan Immortoru ve Rogu ile yollarına devam eden ekip, nişancı pozisyonunda Holyphoenix, üst koridorda Bwipo ve ormanda Move ile oynayacak.

2017 TŞL’nin başlamasına çok kısa bir süre kala, tüm takımlar kadrolarını duyurmaya devam ediyor. Yeni sezonda hangi kadroyla oynayacağı en merakla beklenen ekiplerden birisi de Dark Passage’dı. Üç kez üst üste TBF şampiyonu olan başarılı ekip, 2016 sezonu bitişinde veteran üst koridor oyuncusu Elwind ile yollarını ayırmıştı. Ormancısı Xerxe’yi EU LCS’ten Unicorns of Love’a gönderen takım, IEM Gyeonggi 2016’da üst koridorda Bwipo, ormanda ise K0u ile oynamıştı. B grubunda Team Liquid, Kongdoo Masters ve Giants ile mücadele eden DP, gruptan çıkamasa da çok değerli bir uluslararası tecrübe edinmişti.

IEM Gyeonggi’deki üst koridor oyuncusu Bwipo ile devam etme kararı alan takım, orman pozisyonuna ise Move’u getirdi. Belçikalı üst koridor oyuncusu Gyeonggi’de izleyenleri etkilemese dahi, potansiyeli olduğunu göstermişti. Ormana transfer olan Move’un ise oldukça iyi bir kariyeri bulunuyor. NA LCS’te Gravity takımında mücadele eden oyuncu, son olarak geçtiğimiz mevsim Unicorns of Love takımında mücadele etti. Böylelikle DP ve UOL’un ormancılarını takas ettiğini de söyleyebiliriz.

Dark Passage’ın menajeri Ekin Odacıoğlu, transferler hakkında 5Mid’e şöyle bir açıklamada bulundu:

2017 sezonu kadromuz için Türk oyuncu kontenjanımızı kullanabileceğimiz en iyi haliyle kullandık. Eski şampiyon kadromuzun veteranı Holyphoenix ve yeni şampiyon kadromuzun tek kalanı Rogue ile orta koridorda IWCQ maceramızda kritik Chiefs maçını kazanarak adımızı büyük finale yazdırmakta büyük rolü olan Immortoru ile yolumuza devam edeceğiz. Türkiye sahnesindeki ormancı rolünün genel noksanlığı ve metadaki önemini göz önünde bulundurarak özgeçmişi sağlam, ayırca daha önce NA LCS’te Gravity ve EU LCS’te UOL’da oynayan Move’u getirdik. Kadronun son çarkı olarak ise geçen sene Xerxe ile yaptığımız gibi Avrupa sahnesinde profesyonel tecrübesi olmayan fakat gelecek vaat eden yetenekli ve genç Bwipo’yu transfer ederek 2017 sezonu kadromuzu tamamladık. Takımıma ve kulübüme güvenim sonsuz. Taraftarlarımızı her zamanki gibi sevindireceğiz.

Takımın tüm kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Bwipo
  • Orman: Move
  • Orta koridor: Immortoru
  • Nişancı: Holyphoenix
  • Destek: Rogu
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir