League of Legends

Crowe, Vivo Keyd ile anlaştı

Vivo Keyd

Son olarak 1907 Fenerbahçe’nin koçluğunu yapan Crowe, BRCC ekibi Vivo Keyd’e transfer oldu.

Disiplinli kişiliğiyle bilinen Crowe ülkemizde parlak bir dönem geçirmedi. Kış Mevsimi’nin başında 1907 Fenerbahçe’nin başına geçen koç seçim yasaklama ekranında rakiplerine karşı bir hayli zorlandı. 1907 Fenerbahçe’nin mevsim boyunca aldığı 2 mağlubiyette de takımın başında bulunan isim çok geçmeden takımdan ayrılmıştı. Ardından geçen süreyi takımsız olarak geçiren koçun sıradaki durağı Brezilya oldu. Crowe, Vivo Keyd’e transfer oldu.

Amerika doğumlu koç Güneydoğu Asya bölgesinde yerli sayılıyor. Kariyerine ilk olarak Malezya ekibi Kuala Lumpur Hunters ile başlayan isim takımıyla yerel başarılar elde etti. Takımıyla ilk mevsimini 13-1 kapatan Crowe, Malezya şampiyonu oldu ancak Güneydoğu Asya Elemeleri’nde Bangkok Titans’a kaybederek uluslararası turnuvalara katılma hakkı elde edemedi. Malezya Ligi’ni domine eden ekip Crowe önderliğinde 2 şampiyonluk yaşadı ancak Güneydoğu Asya Elemeleri’nde iki sezonda da Bangkok Titans’a boyun eğdi.

Menajer Emre Aksoy, Amerikalı koçun disiplinli biri olduğundan bahsetmişti. Bu yüzden Fenerbahçe’nin başına geçen koç seçim yasaklama ekranında sıkıntılar yaşadı. Takım ilk 2 haftada Royal Youth ve Doğuş Üniversitesi Aurora’ya karşı mağlup oldu ve koçla yolları ayırdı. Türkinatör’ün gelişiyle maç kaybetmeyen FB şampiyon olmayı başardı. Vivo Keyd bölgesinin önemli takımlarından biriydi ancak geçtiğimiz mevsimki performansı takımın lig düşmesine sebep oldu. Ekip, Brezilya İkinci Ligi olan BRCC’de mücadele ediyor.

Bakalım ülkemizde başarısız olan Crowe, Brezilya’da neler yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir