League of Legends

League of Legends Bölgesel Eleme Turnuvaları başlıyor

Avrupa Amerika LCS şampiyonlarının belli olmasının ardından, Bölgesel Eleme Turnuvası oynayarak liglerden Dünya Şampiyonası’na gidecek 3. takımlar belli olacak.CLG’nin şampiyon olmasının ardından Dünya Şampiyonası’na Amerika’dan gidecek 2. takım TSM olurken, Fnatic’in şampiyon olmasının ardından Avrupa’dan Dünya Şampiyonası’na gidecek 2. takım H2K olmuştu. “Gaunlet” turnuvasına çıkacak olan diğer takımlar, bölgelerini temsil edecek 3. takım olmak için yarışacak.

Avrupa LCS’de 2 mevsim de şampiyon olarak 1. Torba’dan Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Fnatic, mükemmel bir sezonun ödülünü playoff finallerinde aldı. Geçtiğimiz mevsim de playoffları 3. olarak bitiren H2K, bu mevsim de aynı başarıyı elde ederek Unicorns of Love’dan fazla puan toplayarak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. Amerika LCS’de ise ilk defa finale çıkan ve finalde Team SoloMid’i yenerek şampiyon olan Counter Logic Gaming, Dünya Şampiyonası’na direk gitmeye hak kazanmıştı. Geçtiğimiz mevsimin birincisi Team SoloMid ise, bu mevsim 2. olarak diğer takımlardan daha fazla puan toplayarak Dünya Şampiyonası’na gidecek 2. takım oldu. Avrupa ve Amerika LCS’de takımların şampiyonluk puan tablosu ise şu şekilde:

championship points

Amerika ve Avrupa LCS’de playofftaki diğer takımlar, bölgelerin Dünya Şampiyonası’na gidecek 3. takım için birbirleri ile maç yapacak. 5 maçlık seriler halinde gerçekleşecek maçlar, playofflar kadar zorlu geçecektir. Finalde Fnatic’e yenilen Origen Avrupa’nın favorisi olarak gösterilirken, normal sezonu birinci olarak tamamlayan Team Liquid ise Amerika’nın favorisi olarak gösterilmekte.

Amerika LCS Bölgesel Eleme Turnuvası’nın tablosu şu şekilde:

na lcs gaunlet

Avrupa LCS Bölgesel Eleme Turnuvası’nın tablosu ise şu şekilde:

eu lcs gaunlet

Çeyrek Final, Yarı Final ve Final şeklinde gerçekleşecek turnuvada takımların turnuvaya nereden dahil olacakları ise yukarıdaki tabloda görebileceğiniz gibi topladıkları puanlara göre düzenlenildi. Cloud 9’ın, bu mevsim neredeyse ligden düşecek duruma gelmesine rağmen Dünya Şampiyonası’na gitme şansı bulunması da, şampiyonluk puanı sisteminin getirdiği özelliklerden.

Bölgesel Eleme Turnuvası 29 Ağustos Cumartesi günü başlarken, finaller 31 Ağustos Pazartesi günü oynanacak. Tüm karşılaşmaları lolesports adresinden takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir