League of Legends

Avrupa sahnesinde drama bitmek bilmiyor

Bundan birkaç hafta önce ortaya atılan “Rekkless ve Alliance flörtü” dedikoduları daha dinmemişken, buna bağlı başka olaylar gerçekleşmekte. Fnatic takımının artık yüzü olmuş Enrique “xPeke” Cedeno Martinez’in takımdan, 2 takım arkadaşını daha alıp ayrılıyor haberi, tabiri caizse Fnatic hayranları için yaraya tuz basmaya eş değer.

Sezon 1’den beri takımın parçası olan xPeke’nin mutsuz olduğu uzun zamandır bir sır değil. Takım kimyasının bir türlü oturmaması, istikrarsız LCS maçları, nispeten iyi geçen fakat potansiyellerinin çok altında oynadıkları bir Dünya Şampiyonası, xPeke’nin mutsuzluğunun nedenlerinden. Tüm bunların üstüne Rekkles’ın durumu da xPeke için takımda kalmayı güç hale getirdi.

xPeke’nin uzun bir süredir kendi markasını yaratmayı düşündüğü söyleniyor. Diğer iki takım arkadaşından birisi olan Cyanide’ın da takımın ünlü Koreli orman oyuncusu “Spirit” ile görüşmesinden oldukça rahatsız olduğu söyleniyor. 2. takım arkadaşı ise “sOaz”.

Takımdan ayrılma opsiyonunun yanında, hala oyuncuları satın alma opsiyonu da bulunmakta. Yalnız ne kadar paralara özgür kalacakları belirtilmedi.

xPeke durumdan o kadar çok rahatsız ki, Kuzey Amerika’da oynamayı bile düşündüğü, yeni herhangi bir şeyi hemen değerlendireceği belirtildi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir