League of Legends

Avrupa LCS Şampiyonu Fnatic oldu

Bugün oynanan Avrupa LCS final karşılaşmasının ardından, Origen karşısında seriyi 3-1 kazanan Fnatic, bu sonuçla Avrupa LCS Şampiyonu olarak Dünya Şampiyonası’na 1. Torba’dan katılmaya hak kazandı. Bu sonuçla H2K’de, direkt olarak Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanırken, Avrupa’dan gidecek 3. takım, Regional Qualifiers Turnuvası sonucunda belli olacak.

Serinin ilk maçında Gangplank seçimi ile herkesi şaşırtan Soaz, bu seçimin hakkını kesinlikle verdi. Maçın başında koridor değişikliğini tahmin edemeyen ve ormancısı ile ikili-orman yapmayan Huni, Lulu ile çok geriye düştü. Fnatic’in 21 maçlık serisini bitirecek olan yenilgi de böyle başladı. Origen, Fnatic’in hatalarını hızlı ve acımasız bir şekilde cezalandırırken, 31 dakikada, görece hızlı diyebileceğimiz bir şekilde serinin ilk maçını kazanmayı bildi. İkinci maç Gangplank seçimi Huni’ye geçerken, Febiven’in ve Rekkles’ın hatasız oyunu, Fnatic’e avantaj sağladı. Origen’de Amaing 0-5-1 le oynarken, oyun başındaki koridoru kontrol etme özelliği dışında bir katkıda bulunamadı. Serinin 3. maçının özeti ise Rekkles’dı. Tristana seçimi ile harikalar yaratan oyuncu, pentakill alarak büyük sükse yaptı. Üst koridorda ise Gangplank’in yasaklanmasının ardından Fizz-Hecarim eşleşmesi seyrettik. Hecarim’in baskınlar ile koridoru alacağı ön görülürken, Huni-ReignOver ikilisi yine üst düzey sinerji gösterdi ve Fnatic’in maçı kazanmasına büyük katkı koydu. Tıpkı 3. maçta olduğu gibi 4. maçın da özeti de Tristana’ydı. Bu sefer Niels’in ellerinde izlediğimiz Tristana, maçı Origen’e getiren şampiyondu. Takımın Tristana’yı Kogmaw gibi kullanıp destek oyuncularının buffları ile şampiyonu frontline olarak kullanmaları daha önce görmediğimiz bir tarzdı. Tristana’nın oyun sonu 2 tane Hayalet Dansçı ile Fnatic üzerine korkusuzca gitmesi, bu “JuggerTristana” kompozisyonunun gücünü gösterdi. Öte yandan Fnatic takımında ilk defa Tahm Kench’in oynandığını gördük. Oyun ortasında Fnatic kompozisyonu Tahm Kench sayesinde çok fazla iş yaparken, oyun sonuna doğru Tahm Kench’in etkisizleşmesi ile birlikte Fnatic takımında hiç takım savaşı başlatacak yetenek kalmadı. Bu “engage” eksikliğini çok iyi kullanan Origen, Niels’in kahramanca oyunu ile maçı kazanmayı başardı. Serinin son maçı ise klasik bir Fnatic kompozisyonu ile sahaya çıkan Fnatic, 4. maçın aksine birden fazla “engage” yeteneği ile maçın büyük bölümünü kontrolü altına aldı. Origen ise yine Azir-GP-Tristana kompozisyonu ile sahada mücadele verirken, oyun sonlarına doğru tüm oyuncular Fnatic’in kitle kontrolünü silecek eşyaları aldı ve bir “geri dönüş” sinyali verdi. Ne var ki Yellowstar yine ne kadar büyük bir oyuncu olduğunu gösterdi ve Sıçra-Tibbers ile xPeke’yi yakaladı. Takımın geri kalanı Origen’i sahadan silerek maçı kazanarak seriyi 3-2 tamamladı.

Fnatic, mükemmel bitirdiği normal sezonun ardından palyoffta da harika performans göstererek Avrupa LCS Şampiyonu olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir