Hearthstone

Hearthstone Grandmasters 2. Sezon 3.Hafta Başladı

PlayHearthstone.com

$500.000 ödül havuzlu ve  HCT Dünya Şampiyonası’nın ardından en prestijli turnuva olan Hearthstone Grandmasters 2.sezonda 3.hafta, cuma günkü maçlarla başladı.

Üç bölgede süren, dünyanın en iyi 48 Hearthstone oyuncusunun Kasım 2019’daki Global Büyük Final için sergilediği kıyasıya rekabet tam gaz devam ediyor. Mayıs – Temmuz ayları arasında tamamlanan 1.sezonun ardından Ağustos ayında başlayan 2.sezon heyecanında da 3.haftaya gelindi.

3.haftanın ilk gününde toplam 16 maç oynandı. Asya – Pasifik ve Avrupa bölgelerinde genelde 3.oyunlara giden maçlara karşılık, Amerika bölgesinde maçlar çoğunlukla iki oyunda erkenden sona erdi.

Yaklaşık 17 saat süren ve de tümü Hearthstone Twitch kanalından da (https://www.twitch.tv/playhearthstone) canlı yayınlanan mücadelelerde alınan sonuçlar şöyle:

Asya – Pasifik Bölgesi

Che0nsu 2 – 1 Tyler

Staz 1 – 2 Glory

Ryvius 2 – 0 SamuelTsao

Flurry 1- 2 Surrender

BloodTrail 1 – 2 Shaxy

Blitzchung 2 – 1 Tom60229

Avrupa Bölgesi

Casie 1 – 2 Bozzton

SilverName 2 – 1 Swidz

Thijs 1 –  2 Orange

Viper 1 – 2 Kolento

Rdu 0 -2 Hunterface

Amerika Bölgesi

Muzzy 2 – 0 ETC

Fr0zen 0 – 2 Justsaiyan

PNC 2- 0 Rase

Monsanto 2 – 1 Amnesiac

Firebat 2 – 0 Purple

Son Şampiyon Hala Namağlup

Bölgelerinde sekizerli iki gruba ayrılan oyunculardan yalnızca Tom60229 ve Hunterface sezonda namağlup devam ediyordu. Tom60229’un Blitzchung’a 2-1 yenilmesinin ardından; HCT Dünya Şampiyonası’nın son şampiyonu Hunterface, Rdu’yu 2-0 ile kolayca geçti ve Grandmasters’ta namağlup ünvanı ile devam ettirmeyi başaran tek isim olarak kaldı.

1.Sezon Şampiyonları Toparlandı

Amerika ve Asya – Pasifik bölgelerinin ilk sezon play-offlarının kazananları kötü gidişi durdurmuş gibi görünüyor. Amerika şampiyonu PNC, Rase’i 2-0 yenerek üst üste ikinci galibiyetini alırken; Asya şampiyonu Surrender da Flurry’i 2-1 yenerek play-off yarışına dahil oldu. Avrupa’nın son şampiyonu Fenomeno ise hala 2.sezonun galibiyetsiz tek ismi.

Grandmasters 2.sezon 3.hafta heyecanı cumartesi ve pazar günkü maçlarla devam edecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir