Dota 2

Vici Gaming, DreamLeague Season 11 şampiyonu oldu

DreamHack

Finalde Virtus Pro’yu 3-2 yenen Vici Gaming, DreamLeague Season 11 şampiyonu oldu.

Sırasıyla Team Secret, PSG.LGD ve Fnatic’i mağlup etmyi başaran Vici Gaming çekişmeli bir final maçının ardından turnuvada şampiyonluğunu ilan etti. Baktığımızda takım final dahil her seriyi muazzam mücadelelerle kazandı. Çin ekibi, geçtiğimiz haftalarda StarLadder ImbaTV’yi kazanarak DreamLeague Season 11’e katılım hakkı kazanmıştı. O turnuvada Gambit Esports ve Old But Gold gibi takımları mağlup eden Vici, bu sefer ise dünya devlerini yenerek kupaya uzandı.

43 dakika süren ilk maça Paparazi 12/0/15’lik Morphling performansıyla damga vurdu. Takımını adeta taşıyan oyuncu temiz bir galibiyet alınmasında büyük rol oynadı. Serinin ikinci maçında ise harika bir çekişme vardı. Final serisine yakışan bir mücadele izleten iki takımdan kazanan taraf Virtus Pro oldu. Ramzes666’nın performansı görülmeye değerdi. Üçüncü maçta Vici Gaming rakibini haritadan sildi desek yeridir. Maça mental anlamda çok iyi giren ekip 22 dakikada galibiyete uzandı.

Serinin dördüncü maçını kazanan Virtus Pro kolay bir rakip olmadığını gösterdi. Noone önderliğinde maçı kazanan takım seriyi beşinci maça taşıdı. Son sözü ise Paparazi ve Fade ikilisi söyledi. Oyunu erkenden domine eden ikili kolay galibiyetin mimarlarından oldu. Turnuva boyunca sadece gruplarda Evil Genises’a kaybeden takım, seriler çekişmeli geçse de genel olarak dominant bir performans sergiledi.

Vici Gaming 350.000$’ın yanında 4950 Dota Pro Circuit puanı ve The International 9’a direkt olarak katılım hakkı kazandı. Ekip DPC sıralamasında üçüncü sıraya oturdu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir