Dota 2

The International 2016 Ana Etkinlik 1. ve 2. Gün

Dota 2 sahnesinin en büyük etkinliği olan The International 2016’da 1. ve 2. gün karşılaşmaları tamamlandı. 

1.GÜN

OG – MVP: Açılış karşılaşması sürpriz bir sonuçla 2-1’lik MVP üstünlüğü ile bitti. Her zamanki gibi aşırı agresif oyun tarzından ödün vermeyen MVP, ilk oyunda Dark Seer’in kombolarıyla sonuca giderken; ikinci maçta Miracle Outworld Devourer ile tek kişilik bir şov yaptı ve durumu 1-1’e getirdi. Kazananı belirleyecek son oyunda ise MVP yine oyunun erken safhalarına yönelik saldırgan seçimler yaptı. Axe’i seçip hızlıca ormanı gezdirirlerken, QO’ya teslim ettikleri Phantom Assasin’in de skorları bulmasıyla turnuvanın favorisi OG’yi domine ederek OG’yi losers bracket’a ittiler. Yorumcu Charlie Yang’ın sözleri ise dikkat çekiciydi “Ne zaman Dota 2’yi çok iyi bildiğimi ve analiz ettiğimi düşünsem bir MVP.Phoenix maçı izliyorum ve kafam tamamen allak bullak oluyor”.

Digital Chaos – Wings Gaming: Grupların sürpriz takımı Digital Chaos, favorilerden biri olarak gösterilen Wings’e 2-1 ile boyun eğdi. Tamamen Wings Gaming’in kontrolündeki seride Digital Chaos’un kazandığı maçta Wings adeta seçim ekranını trolledi ve Pudge ve Techies seçerek izleyenleri hayrete düşündü. Amaçları eğlence miydi, gerçekten kazanacaklarını düşündüler mi? Bilemiyoruz.

TnC – Vici Gaming.Reborn: Gruplarda beklentiyi aşan TnC, grup aşamasının en kötülerinden Vici Gaming’i çekişmeli bir maç sonunda 1-0 yenerek eledi ve yoluna devam etti. Terrorblade’in aşırı farmlası sayesinde maçı kopran TnC’de Raven ve KuKu dikkat çeken isimlerdi.

Team Secret – LGD Gaming: İsmi büyük iki takımdan birinin erken vedası anlamına gelecek karşılaşmada LGD, Secret’ı evine yolladı. Puppey’in yine “greedy” tercihlerinin de sonuca etki ettiği maç, Lower Bracket maçlarının en çekişmelisi oldu. Geriye düşmelerine rağmen Arteezy’nin Alchmist ile çabası oyunu uzun süre Secret adına tutsa da 68 dakikalık oyunun sonuna havlu atan Puppey ve arkadaşları oldu.

Fnatic – Escape Gaming: Yetersiz performanslarıyla Lower Bracket’ı hak eden iki ekipten gülen taraf Fnatic oldu. Synderen’in draftlarda biraz “aşırı”ya kaçması, bilhassa son pickte mid için Axe seçimi Fnatic’e yaradı ve başarısız bir gank denemesi harici oyunu önde götüren Fnatic çok da zorlanmadan maçı aldı.

Na’Vi – Team Liquid: Turnuvadaki en büyük hayalkırıklıklarından Team Liquid, Na’Vi’yi akıl dolu bir oyunla turnuvanın dışına itti. Alışılagelmiş “early aggression/pusher” seçimleri Death Prophet ve Axe ile savuşturan Liquid, Void’i de Naga Siren seçimiyle counter’layarak ve maçın tamamını çok akıllıca oynayarak kazanmayı bildi.

2.GÜN

EHOME – Alliance: Sonucu merakla beklenen karşılaşmada gülen taraf dominant bir performansla EHOME oldu. Kendi grubunu da zirvede bitiren EHOME’da carry pozisyonuna geçen iceiceice’ın performansı dikkat çekiciydi.

EG – Newbee: Turnuvanın sürpriz performanslarından birini sergileyen EG, Newbee’yi 2-0’la geçti. İlk oyunda Sumail’in imza kahramanı Storm Spirit, ikinci maçta ise meta’nın popüler kombosu Elder Titan-Faceless Void seçimi EG’yi galibiyete taşıdı.

OG – TnC: Şampiyonluğun en büyük favorisi OG, şu ana kadar ki en büyük sürprizle TnC’ye 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti. Amerikalı veteran Demon’un önderliğindeki Filipin temsilcisi, ilk maçı Phantom Lancer ve Lifestealer, ikinci maçı ise Dazzle-Huskar ve mğthiş Void ultileriyle kazanarak herkesi şoke etti. OG cephesinde Moon ve n0tail performanslarıyla hayal kırıklığı yarattı.

Digital Chaos – LGD: Digital Chaos, kendi deyimleri ile “kendi oyunlarını” oynayarak LGD’yi saf dışı bıraktı ve 2-0’lık sonuçla ilk 8’e adını yazdırdı. w33haa’nın Invoker ve Mirana performansı ve grup aşamasının yıldızı Resolution’un devam eden formu belirliyici etkenler oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir