Dota 2

Frankfurt Major Ana Etkinlik 5. gün

Dota 2 Frankfurt Major turnuvası, harika maçlara sahne olmaya devam ediyor. Turnuvanın sonuna yaklaşılmışken, dün oynanan karşılaşmalar ile beraber finale çıkan ilk takım belli oldu. Upper Bracket finali ise herkesin beklediği gibi heyecanlı ve mücadele dolu geçti. Bir çok hayranın artık “el classico” olarak adlandırdığı Team Secret-Evil Geniuses eşleşmesi, kesinlikle izlemeye değerdi. Günün diğer maçlarından EHOME-Vici Gaming karşılaşması tamamıyla aksiyon doluyken, Lower Bracket finali OG-EHOME karşılaşması ise, turnuvanın sürpriz takımı OG’nin zaferi ile sonuçlandı.

EHOME, Vici Gaming’i 2-0 almasına rağmen, oynanan iki karşılaşmanın da oldukça yakın ve sürekli olarak takım savaşları ile dolu olduğunu söyleyebiliriz. İlk maçta EHOME, Vici Gaming’in kötü savaş başlatmalarından faydalanarak maçın hakimiyetini ele geçirdi. Vici Gaming’in ise EHOME’un agresifliğine ve karşı verecek bir cevabı yoktu. 35 dakika süren mücadeleyi EHOME kazanmayı bidi. Serinin ikinci karşılaşması, birinci maçın bir benzeri olarak gözükse de, Vici Gaming’in daha iyi bir draft ile daha iyi takım savaşları çıkardığı bir maç oldu. Bu performansta Vici Gaming’in Doom, Witch Doctor ve Timbersaw seçimleri etkili oldu. VG çılgın wombo combolara sahip olsa da, EHOME’un can doldurması ile beraber bu bekleme süreleri boşa gitmiş oldu ve burst hasarı olmadığı için EHOME takım savaşlarını kazanmayı başardı. Bu galibiyetle beraber EHOME seriyi de kazanmış oldu.

Upper Bracket finali Team Secret-Evil Geniuses ise gerçekten heyecan verici bir seri oldu. Serinin birinci maçında Team Secret, tüm koridorları kazandı ve oyunu snowball yapmayı başardı. SumaiL’in Timbersaw performansı da, maçın Team Secret için snowball olmasında büyük rol oynadı. 68 dakika süren karşılaşma Team Secret’nin zaferi ile sonuçlandı. Serini ikinci maçında ise EG, ilk  maçta yaptıkları Ember Spirit-Magnus kombosuyla bu sefer başarılı oldu ve maçı kazandı. Serinin üçüncü maçında ise Team Secret Huskar-Dazzle-Tiny gibi sürpriz seçimler yaptı. Bu seçimlere karşılık veremeyen EG, oyun ortası safhasını kaybetti. Avantajı eline aldıktan sonra Team Secret için bu kombo ile oyunu snowball yapmak oldukça kolaylaştı ve böylece maçı da kazandılar. Bu sonuçla Team Secret, seriyi 2-1 kazanarak turnuvanın finaline adını yazdırdı.

Turnuvada Lower Bracket finali olan EHOME-OG karşılaşması da üç maça uzayan serilerden oldu. EHOME seriye oldukça iyi bir şekilde başlamasına rağmen OG’nin kendi oyununu oynamasına izin verdi ve sonuç olarak OG seriyi kazandı. İlk maçı kazanan EHOME, serinin diğer maçlarında OG’nin imza şampiyonlarını almasına ve koridorları domine etmesine izin verdi. Seriyi kazanan OG, EG ile karşılacak ve finale çıkmak için mücadele edecek.

Bu sonuçlarla beraber son üç takım OG, EG ve Team Secret olurken, ilk defa bir Dota 2 turnuvasında son üçe kalan takımlar arasında bir doğu takımı bulunmadı.

Günün maçları

  • EHOME 2-0 Vici Gaming
  • Team Secret 2-1 Evil Geniuses
  • EHOME 1-2 OG

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir