Dota 2

Dota 2 The Summit 3 Turnuvası 2. gün sonuçları

Beyond The Summit tarafından düzenlenen ve bu sefer üçüncüsüne tanık olduğumuz The Summit 3 turnuvası son hızıyla devam ediyor. Turnuvanın ilk gününde A grubundaki takımların karşılaşmalarına tanık olmuştuk. İkinci günde ise bu sefer B grubunda bulunan takımların karşılaşmaları başladı. Güne damgasını vuran Team Secret önce Invictus Gaming’i 2-0’lık bir skorla geride bıraktı. Ardından Not Today’e ezici bir mağlubiyet yaşatan LGD Gaming ile Team Secret karşılaştı. Ezici performansını devam ettiren Team Secret, Çinli ekip karşısında tekrar 2-0’lık kolay bir galibiyet yaşadı.

[The Summit 3 Turnuvası 1. Gün Sonuçları]

[The Summit 3 Turnuvası 3. Gün Sonuçları]

[The Summit 3 Turnuvası 4. Gün Sonuçları]

Team Secret – Invictus Gaming 2-0

1.Oyun

Daha önce Red Bull Battle Grounds finalinde karşı karşıya gelen 2 takımın karşılaşmasında sonuç için kesin bir şey söylemek zordu. Secret her ne kadar favori olarak görünse de IG Red Bull’da oldukça iyi bir performans sergilemişti. Kahraman seçimlerinde çok ilginç hamlelerle karşılaşılmadı. KuroKy’i Rubick, Puppey’i Chen ile izlerken Ferrari Puck ve BurNing’i de Chaos Knight ile izledik. Merak konusu olan nokta ise s4’un Storm Spirit ile güvenli kulvarda oynamasıydı ve orta kulvarın Arteezy’e kalmasıydı.

Oyun her iki taraf için de yavaş başladı ve Secret’in yakaladığı ilk fırsatı değerlendirip first blood alması yaklaşık 6 dakika sürdü. BurNing üst kulvarda rahatça farm yapıyordu ve ortada da Arteezy, Ferrari’ye karşı tutunmayı başarmıştı. Alt kulvarda ise KuroKy’nin desteğini arkasına alan s4 oldukça rahattı. Karşısında Phoenix’in bulunması kendisini pek zorlamadı denilebilir. BurNing’den beklentiler yüksekti çünkü karşısında herhangi bir zorlu bulunmuyordu ancak altın konusunda istediği hızı kazanamadı. Io-Witch Doctor ikilisiyle çok fazla tehlike yaşamasını kimse beklemiyordu. Bunun yanında Io-Chaos Knight ikilisinin yapacağı ani baskınlar da oyunun gidişatına doğrudan etki edebilirdi fakat IG böyle bir hamle yapmadı. s4 Storm Spirit ile iyi bir performans sergiledi ve oyunun kızışmaya başladığı anlarda takımının bir adım önde olmasını sağladı. Dakikalar 7’yi gösterdiğinde IG üst kulvarda ilk kule alma denemesinden çok zararlı çıktı ve aldıkları bir kuleye karşılık takımdan 4 kişiyi kaybettiler. Oyundaki bu an bir kırılma noktasıydı belki de. Bristleback’in önderliğinde girilen her takım mücadelesinde Storm Spirit sayesinde Secret verdiği kayıpları minimum seviyede tutmayı başarırken rakibine pek şans tanımadı. Puppey’in Chen performansı da değinilmesi gereken bir nokta oldu. Secret takım halinde bulunmaya ve herhangi bir Io-Chaos Knight baskınında kayıp vermemeye özen gösterdi. Kazanılan altın açısından rakibinden her zaman bir adım önde olan Secret, kule altı mücadelelerde dahi rakibine üstünlük kurdu ve kulvar ittirmelerinde sorun yaşamadı. Her anlamda oyunun hakimiyetini ele geçirdikleri için zafere uzanan taraf Team Secret oldu.

2.Oyun

Serinin ikinci oyununda IG, ilk maçın etkisinden kurtulmak ve Secret’e karşı koymak için farklı bir dizilime başvurdu. Broodmother ve Axe seçimleriyle geriye yaslanıp rakibin hata yapmasını beklemeyeceklerini gösterdiler. Orta kulvarda Ferrari’yi Queen of Pain ile izlemek heyecan vericiydi denilebilir. Secret ise KuroKy için Visage seçimine giderken Puppey’i Dazzle ile görevlendirdi. Destekleyici açısından bakıldığında Secret iyi tercihler yapmıştı. Bunun yanında yüksek hasar potansiyeline sahip Drow ve Legion Commander seçimleri mücadelelerde üstünlüğü ele geçirmek adına yapılmış hamleler gibi göründü ancak IG, Shadow Demon ile Legion’a karşı bir strateji geliştirdi. S4 ise klasik orta kulvar rolünü bir kenara bıraktı ve Jakiro ile yerini aldı. Rakibinin kırılgan seçimlerinden faydalanmak isteyen IG, Lina seçimiyle agresif bir izlenim oluşturdu.

Oyun sakin başladı ve her iki taraftan da herhangi bir dövüş girişimi gelmedi. Ancak Secret’in alt kulvarda Legion’ı yalnız bırakması ve üst kulvarda agresif bir Jakiro-Dazzle-Visage üçlüsü göndermesi takım için bir dezavantaj gibi görünüyordu. Çok geçmeden alt kulvarda ilk hareketlilik yaşandı ve Lina-Shadow Demon ikilisinin ormandan yaptığı baskı ile Axe’in araya girmesi IG’ye first  blood’ı kazandırdı. Broodmother üst kulvarda karşılaştığı 3’lü kombinasyona karşı fazla varlık gösteremedi ve 5 dakikadan kısa bir sürede IG ilk kulesini üst kulvarda kaybetti. Ancak Lina ve Shadow Demon ile aktif bir baskın stratejisiyle oynayan IG erkenden birkaç başarılı baskın gerçekleştirdi. Arteezy orta kulvarda iyi bir performans sergiledi ve altın kazanmaya odaklandığı için pek yardıma ihtiyacı olmadı. Üst kulvarda erken kule alan Secret üçlüsü odağını alt kulvara kaydırdı ve Legion üst kulvarda altın kazanmaya çalıştı. Ama IG kendisini orada da yalnız bırakmadı ve başarılı bir şekilde oyundan düşürdüler. Oyun uzadıkça Secret’in hasar potansiyli IG’ye nazaran daha ön plana çıkmaya başladı. Oyunda inisiyatif sürekli el değiştirdi ve belli bir süre boyunca IG, üst kulvarda aldığı barakaların rahatlığıyla oynadı. Secret olası bir kopukluğa izin vermedi ve Drow’un yanında Legion’ın yeterince varlık göstermesine yetecek kadar oyuna tutundu. Özellikle Roshan üzerinde yaşanan 1-2 dövüş oyunun kaderini belirleyen etmenler oldu. İlginç bir şekilde altın bakımından Secret’e büyük bir fark açan IG, takım dövüşlerinden mağlup ayrılan taraf oldu. Ani hasar potansiyeli Secret’ten üstün olsa da takım bütünlüğünü her an koruyan Secret zafere uzanan taraf oldu.


Not Today – LGD Gaming 0-2

1.Oyun

Bir süredir ortalıkta görünmeyen LGD Gaming’i nihayet izleme fırsatını bulduk. Fakat The Summit 3’deki takım eşleşmelerinden mi yoksa 6.84 patch’indenmi kaynaklanıyor bilmiyoruz ama bir kez daha oldukça tek taraflı geçen bir oyuna şahit oldu. Not Today’e nefes aldırmayan Çinli ekip 24 dakika içerisinde oyunu rahat bir şekilde bitirdi. Kahraman seçimlerinde önceki karşılaşmalara benzer seçimler oldu. NoT’un yaptığı en büyük hata belki de 6.84’e yeterince uyum sağlayamamış olmasaydı. Bunun yanında Broodmother’ı seçmelerine rağmen Axe’ı LGD Gaming’e kaptırmaları da etkili oldu diyebiliriz. LGD Gaming tarafında ise klasik Tiny+Io ikilisinin gücüne bir kez daha tanık olduk.

Beklenenin aksine Io, Tiny ile orta kulvara gitmedi. Bunun yerine LGD Gaming, Not Today takımının alt kulvarda yaptığı üçlü formasyona karşı kendi üçlüsünü oluşturdu. Alt kulvarda Not Today’e oldukça zor bir zaman geçirten LGD Gaming, First Blood alan taraf oldu ve bu noktadan sonra alt kulvarı tamamen eline geçirdi. Io’nun 6. seviye olması ve Axe’in Blink Dagger almasından sonra ise Çinli ekip Not Today’i harita genelinde avladı ve altın kazanımlarını engelledi. Gerçekleşen takım mücadelelerinden galip çıkan taraf sürekli LGD Gaming oldu. 18. dakikada Roshan’ı öldüren takım rahat bir şekilde NoT üssüne girdi ve birkaç dakika sonrasında ise oyun sona erdi.

2.Oyun

Bir önceki oyunda oldukça ezici bir mağlubiyet yaşamış olan Not Today bu sefer kahraman seçme/yasaklama sırasında daha dikkatli oldu diyebiliriz. Dün gerçekleşen EG vs Cloud9 serisine benzer bir şekilde Not Today tarafından Kunkka seçildi. Fakat bu sefer Kunkka destekleyici rolünde değil orta kulvar rolünde oynandı. Kunkka’nın dışında ise sıra dışı bir şeyin olmadığı kahraman seçimi sırasında 6.84’de yıldızları parlayan Shadow Demon ve Dark Seer’ı da tekrar görme fırsatı bulduk. Ayrıca Not Today’in seçtiği Nature’s Prophet seçimi takıma ne kadar yararlı oldu tartışılır.

Oyuna oldukça hızlı başlayan NoT, daha savaş borusu üflenmeden Smoke altında LGD Gaming ormanına girdi ve burada yakaladığı Rubick’i öldürerek First Blood kazandı. First Blood’ın Anti-Mage’e gitmesi ise kahramanın farmını hızlandırdı. Bundan sonra oyun biraz Not Today yolunda gitse de kısa bir süre sonra daha eşit bir hale geldi. İki takım da rakiplerini hazırlıksız yakalamak ve önemli killer kazanmak için ellerinden geleni yaptı fakat bu mücadelelerden avantajlı çıkan taraf genellikle LGD Gaming oldu. Bu mücadelelere ise özellikle Maybe ve Sylar damgasını vurdu. Takım mücadelelerine ağırlık veren LGD birer birer NoT kulelerini yerle bir etti. Dakika 20’yi gösterirken NoT’in T2 kulelerinin hepsi yıkılmıştı. Harita avantajını ele geçiren Çinli ekip baskıyı devam ettirdi ve birkaç dakika sonrasında orta kulvardan NoT üssüne girdi ve T3 kule yıkıp bakara almayı başardı. İlk oyunda olduğu gibi NoT’ye nefes aldırmayan LGD Gaming bir çift baraka daha alıp oyunu bitirdi.


LGD Gaming – Team Secret 0-2

1.Oyun

The Summit 3’ün ikinci günündeki son oyunda, birinci ve ikinci oyunun galipleri olan LGD Gaming ve Team Secret karşılaştı.  Oldukça standart bir kahraman seçimine tanık olduğumuz oyunda Team Secret tarafında alışık olduğumuz kahramanları gördük. Rtz tekrar Shadow Fiend ile orta kulvara giderken KuroKy bir kez daha Rubick ile harikalar yarattı. LGD Gaming’de seçilen Bounty Hunter ise kulvarlarda gereken tehlikeyi oluşturamadı.

Oldukça hızlı başlayan oyunda üst kulvarda olan Puppey iki kill aldı. Tempoyu koruyan Team Secret harita genelinde sahip oldukları geniş görüş sayesinde avantajlarını korudular. Durumu eşitlemek isteyen LGD Gaming, Roshan’ı öldürmeye karar verdi. Çinli takımın hamlesini ön gören Team Secret, Roshan etrafında geçen takım mücadelesinde galip geldi ve LGD Gaming’in birçok kahramanını öldürmekle kalmadı üstüne Aegis’i de alan taraf oldu. Kulvarlar üzerinde baskınlığını devam ettiren Team Secret ilk üs kuşatmasında pek başarılı olamadı ve Aegis’i kaybetmelerine rağmen bunun dışında kayıp vermediler. Team Secret ile arasında açılan altın farkını kapatmaya çalışan LGD Gaming rakibini hazırlıksız yakalamaya çalıştı fakat başaramadı. Bu sırada Team Secret Lycan’ı sürekli yakalayarak farm almasını engelledi. Bir sonraki Roshan’ı sinsi bir şekilde öldürmeyi başaran LGD Gaming bu fırsattan yararlanamadı ve sonrasında gerçekleşen takım mücadelesinden zararlı çıkan taraf oldu. Sonrasında ise Team Secret orta kulvar kule ve barakalarını aldıktan sonra alt kulvara yönlendi. Daha fazla dayanamayan LGD Gaming oyundan çekildi.

2.Oyun

İlk oyundan ders alan LGD Gaming Shadow Fiend’i bu sefer Arteezy’ye bırakmak yerine kendileri kullandılar. Buna karşılık olarak ise Team Secret, Queen of Pain’den vazgeçmedi ve buna ek olarak Bristleback+Io kombosunu kullandı. Ayrıca The Summit 3’de yıldızı parlayan Dark Seer’ı tekrar zai’ın ellerinde görme şansı yakaladık. S4 ise QoP ile ultimate yeteneğini etkili bir şekilde kullandı.

Bristleback ve Io’nun yeteneklerini iyi bir şekilde kullanmaya başlayan Team Secret orta kulvarda Shadow Fiend ve yardıma gelen LGD Gaming kahramanlarına bir türlü rahat vermedi. Shadow Fiend 4 defa üst üste öldü ve zaten az olan avantajını tamamen kaybetti. Kill’leri alan Bristleback ve Io ise oyunu iyice ele geçirdi. Sonrasında üst kulvarda gerçekleşen takı mücadelesinde de Team Secret sadece Dark Seer’a karşılık 4 LGD Gaming kahramanını öldürdü ve üst kulvardaki kuleyi yıktılar. Birkaç dakika sonrasında gerçekleşen takım mücadelesinde LGD Gaming tekrar zararlı çıkan taraf oldu ve arından Roshan’ı öldürerek Aegis’i aldı. Kendine güvenen Team Secret daha T3 kuleler dururken LGD Gaming Fountain’ına kadar girdi. Dominantlığını koruyan Team Secret 21. dakikada oyunu bitirdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir